Вигоди від вступу Росії до СОТ становитимуть в середньостроковій перспективі 3,3% ВВП на рік, - Світовий банк

НовиниЕкономіка    27.03.2012 - 13:49

У середньостроковій перспективі вигоди Росії від приєднання до Всесвітньої торгової організації (ВТО) повинні скласти близько 3,3% ВВП в рік (або близько 49 млрд дол при розрахунку на основі ВВП 2010 р.).Така оцінка наводиться в доповіді Світового банку по економіці РФ.

У довгостроковій перспективі, коли почне позначатися позитивний вплив на інвестиційний клімат, вигоди повинні збільшитися до 11% ВВП (близько 162 млрд дол) щорічно, йдеться в доповіді."Якщо грунтуватися на економетричних оцінках позитивних ефектів від відкритого торговельного режиму, реалізація цих розрахункових вигод представляється вельми вірогідною", - вважають експерти ВБ.

Доходи середньостатистичного російського домогосподарства можуть збільшитися на 7,2% на рік, при цьому більш ніж у 99% домогосподарств приріст доходів складе від 2% до 25% щороку.Заробітні плати кваліфікованих фахівців і некваліфікованих робітників, за оцінками, у середньостроковій перспективі зростуть приблизно на 5% і 4% відповідно, а в довгостроковій перспективі - приблизно на 17% і 13%.

Що стосується граничних митних тарифів, то, відповідно до прийнятих Росією зобов'язаннями, середній незважений (граничний) тариф в рамках режиму найбільшого сприяння (РНБ) повинен скласти після виконання всіх зобов'язань 8,2%.

При цьому середній незважений застосовуваний тариф РНБ складе всього 7,6%, оскільки по багатьох позиціях митного тарифу застосовуються ставки мит будуть нижче граничного рівня, необхідного відповідно до зобов'язань Росії перед СОТ. Цей рівень можна порівняти з середнім незваженим застосовуваним тарифом РНБ в Росії, який в 2011 р. склав 11%.

"Незважаючи на зниження мит, в більшості галузей підвищиться рентабельність і конкурентоспроможність в результаті скорочення витрат на ресурси (особливо ресурси для надання послуг) і підвищення цін на експортну продукцію. Щодо секторів, де можуть вивільнятися працівники, уряд повинен вжити належних заходів, спрямованих на надання допомоги вивільнюваним працівникам в адаптації до нових умов шляхом надання ресурсів для перепідготовки або переїзду до нового місця роботи з більш високою зарплатою ", - зазначають експерти СБ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top