ru ua

Обрано кращий ескізний проект пам’ятного знака на честь 1025-річчя Хрещення Русі

28 липня відбулося оголошення результатів Всеукраїнського бліц-конкурсу на визначення кращого ескізного проекту пам'ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі.

Як повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації, за одностайним рішенням членів журі Першу премію було віддано проекту з міста Києва, виконаному авторським колективом "Архітектурне бюро Проценко" у складі: Ігор Проценко, Андрій Моложанов, Ірина Кріль, Анна Потапова, Микита Гусєв.

Другу премію отримав проект з міста Ірпінь. Автори проекту - студент Київського Національного університету будівництва і архітектури - архітектор Ярослав Макарчук та скульптор Артем Стрембіцький.

Третя премія дісталась проекту з міста Києва. Автор проекту - скульптор Ганна Кисельова, архітектори - Янош Віг, Тетяна Чорна (Архітектурне бюро "Я. Віг і партнери").

Зауважимо, що загалом на конкурс було подано 21 роботу учасниками з різних міст України: Києва, Бердянська, Львова, Харкова, Одеси, Дніпропетровська та Донецька.

За результатами громадського голосування, що проходило на сайті Департаменту та його офіційній сторінці facebook, з 1498 голосів більшість (305) було віддано проекту, що отримав Першу премію від професійного Журі.

Вперше, з досвіду Департаменту містобудування та архітектури у проведенні громадського голосування, думка спеціалістів співпала з вподобаннями громадськості.

У прес-службі нагадали, що конкурс на створення пам'ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі на Набережному шосе було оголошено у квітні.