ua en ru

Вибори президента на Кіпрі: переміг чинний глава держави

Вибори президента на Кіпрі: переміг чинний глава держави Фото: Нікос Анастасіадес (twitter.com/anastasiadescy)

Нікос Анастасіадес переміг у другому турі президентських виборів

У другому турі президентських виборів на Кіпрі 4 лютого 2018 року переміг чинний глава держави Нікос Анастасіадес. Згідно з офіційними даними, 71-річний консерватор здобув 55,99% голосів, передає DW.

При цьому за його опонента, підтримуваного лівими 50-річного колишнього міністра охорони здоров'я Ставроса Маласа, проголосували 44% виборців.

За даними державного телебачення Кіпру, Малас уже визнав свою поразку та привітав у телефонній розмові Анастасіадеса з перемогою на виборах.

Як повідомляється, обидва кандидати виступали за переговори щодо возз'єднання розділеного середземноморського острова. Голосування відбулося лише в його грецькій частині - Республіці Кіпр.

Як відомо, третій за розмірами острів Середземного моря було поділено на дві частини у 1974 році внаслідок путчу, підтримуваного тодішньою грецькою хунтою, та подальшої інтервенції турецької армії. У 2004 році Республіка Кіпр стала членом Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на Кіпрі сьогодні, 4 лютого 2018 року, відбудеться другий тур президентських виборів.