ВВП США в IV кварталі 2013 р. виріс на 2,4%, за рік - на 1,9%

ВВП США, за уточненими даними , в IV кварталі 2013р. в порівнянні з попереднім кварталом виріс на 2,4% в перерахунку на річні темпи , повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Аналітики, опитані Reuters, очікували, що ВВП США підвищиться на 2,5%.

ВВП США, за уточненими даними , в IV кварталі 2013р. в порівнянні з попереднім кварталом виріс на 2,4% в перерахунку на річні темпи , повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Аналітики, опитані Reuters, очікували, що ВВП США підвищиться на 2,5%.

Це друга оцінка американського ВВП (з трьох) від Бюро економічного аналізу при Мінторгу США. Попередні дані, опубліковані місяць тому , свідчили про зростання ВВП на 3,2% в перерахунку на річну динаміку. Істотний перегляд темпів ВВП в бік зниження обумовлений спадом споживчих витрат, які, згідно з уточненими даними, збільшувалися в IV кварталі 2013р. з темпом в 2,6% (у більш ранньому звіті зростання показника становив 3,3%). Але це як і раніше найвищий темп зростання споживчих витрат з I кварталу 2012р.

Економічне зростання в останній чверті року сповільнилося в порівнянні з III кварталом (тоді ВВП США виріс на 4,1%), проте все одно виявився досить швидким, щоб виправдати поступове згортання стимулюючої програми Федеральної резервної системи (ФРС). Ще недавно економісти прогнозували, що зростання в IV кварталі може не дотягнути і до 2%. При цьому вони брали до уваги значний рівень накопичених ділових запасів в III кварталі.

Бізнес-інвестиції були одним з декількох показників, за яким американська економіка, за переглянутими даними , виглядає краще, ніж в попередньому розгляді ВВП. Інвестиції компаній в устаткування зросли на 10,6% (у попередньому читанні - на 6,9%) після скромного зростання на 0,2% кварталом раніше.

У IV кварталі експорт товарів і послуг США збільшився на 9,4% (показник переглянутий з 11,4%; в III кварталі склав 3,9%), тоді як імпорт зріс лише на 1,5% (показник переглянутий з 0,9 %; в III кварталі склав 2,4%).

Зростання американської економіки в останній чверті року почасти сповільнилося у зв'язку з "шатдауном" федерального уряду в жовтні 2013р., що тривав 16 днів.

За весь 2013р. американська економіка зросла на 1,9 % (у 2012р. зростання склало 2,8%). Аналітики прогнозують, що в 2014р. темпи зростання економіки США можуть прискоритися до 3%.

Напередодні в Сенаті США виступила нова глава Федеральної резервної служби (ФРС) США Джаннет Йеллен, яка заявила, що ФРС продовжить скорочення програми "кількісного пом'якшення", розпочатого ще за Бене Бернанке, і може повністю завершити програму скупки облігацій вже восени 2014р. Раніше ФРС вже двічі скорочувала обсяги скупки держоблігацій і цінних паперів, забезпечених іпотекою, знизивши їх з 85 млрд дол. до 65 млрд дол. на місяць. Йеллен висловила сподівання, що проводиться урядом країни бюджетна політика, що передбачає серйозне урізання низки витрат, не нанесе сильного збитку поступовому відновленню економіки.

 

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся