Введення Росією торговельних обмежень проти України буде порушенням останніх домовленостей, - П'ятницький

Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції, торговий представник України Валерій П'ятницький заявляє, що якщо Росія введе торгові обмеження проти України, - це буде порушенням останніх домовленостей двох країн.

Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції, торговий представник України Валерій П'ятницький заявляє, що введення Росією торговельних обмежень проти України буде порушенням останніх домовленостей двох країн. Про це П'ятницький заявив на прес-конференції в Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я сподіваюся, що ви бачили текст тристоронньої заяви (України, Росії та ЄС про перенесення термінів вступу в силу ЗВТ України і ЄС, - ред.). Цей текст розміщено українською та російською мовами на сайті Міністерства економіки, і там, серед пунктів... є надзвичайно важливий пункт - що сторони, маються на увазі Україна і Росія, будуть продовжувати застосовувати в повному обсязі норм угоди щодо вільної торгівлі СНД", - заявив П'ятницький.

Тому, за його словами, для нього дивно прозвучало заяви міністра економіки Росії Олексія Улюкаєва про можливість введення Росією торговельних обмежень проти України після ратифікації угоди про асоціацію України і ЄС.

"Відразу після того, як ми фактично погодили це спільна заява на рівні міністрів... після цього робити заяви, що незрозуміло з яких причин РФ хоче запровадити мита... Для мене це незрозуміло. Тому що фактично це означає вихід Росії з цією домовленістю, яка була досягнута, причому добровільно", - заявив П'ятницький.

Він також зазначив, що в угоді про асоціацію буде виконуватися все, що ратифікована, але Україні не треба буде, наприклад, зменшувати мито, і виходячи з цього, в угоді не буде виконуватися все, що з цим пов'язано, тому що в цьому немає необхідності.

Нагадаємо, Україна, ЄС і Росія 12 вересня 2014р. домовилися перенести набуття чинності економічної частини УА України з ЄС, тобто початок роботи зони вільної торгівлі, на кінець 2015 р. При цьому Росія вимагає юридичного оформлення цієї домовленості.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся