ВТБ конвертує другу частину боргу України в розмірі 1 млрд дол. в єврооблігації в липні

Банк ВТБ конвертує другу частину боргу України в розмірі 1 млрд дол. в єврооблігації в липні. Про це повідомив глава правління банку ВТБ Андрій Костін, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо брати групу ВТБ, то ви знаєте ми є одним з найбільших кредиторів України. У червні український уряд викупив половину боргу в розмірі 1 млрд дол. Другу частину ми плануємо в липні переоформити в цінні папери - в єврооблігації, випустити на ринок за ринковими котируваннями", - сказав Костін.

Він уточнив, що "це будуть такі ж євробонди, які Україна вже випускала... Термін буде близько двох років. І природно ставку зараз визначати важко, ще рано, але це буде по ринку. Євробонди будуть випущені на 1 млрд дол. - залишок боргу України перед банком ВТБ".

Мінфін України залучив кредит російського ВТБ (згодом права вимоги за нього передані ІК VTB Capital) на суму 2 млрд дол. 3 червня 2010 р. під 6,7% річних. За умовами договору позика видавалася терміном до грудня того ж року, але передбачалася можливість трикратної пролонгації на півроку, яку Мінфін України вже використав. У проспектах українських єврооблігацій, випущених в лютому і червні минулого року, наголошувалося, що кредит VTB Capital буде виплачено в грудні 2011 р., однак він погашений так і не був. Кінцевий термін виплати по кредиту - червень 2012 р.

Нагадаємо, 7 червня Україна виплатила банку ВТБ 1,069 млрд дол. в рамках часткового погашення кредиту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся