ВСУ визнав необґрунтованими додаткові платежі для оформлення закордонних паспортів

Вівторок 24 грудня 2013 12:06

Верховний суд України (ВСУ) прийняв постанову, за якою слід, що вартість оформлення закордонного паспорта для українців становить 170 грн. Відповідну постанову суду розмістила на своєму сайті партія "Демократичний альянс".

У постанові від 3 грудня повідомляється, що в липні 2012 р. житель Запорізької області Ігор Блюменталь звернувся в суд з позовом до управління Державної міграційної служби в Запорізькій області. У позові Блюменталь просив визнати незаконним стягування за оформлення і видачу закордонних паспортів додаткових коштів понад передбаченої законом державного мита в сумі 170 грн.

"Запорізький окружний адміністративний суд постановою від 1 серпня 2012 р. у задоволенні позову відмовив. Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд постановою від 5 лютого 2013 р. скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив нове, згідно з яким позов було задоволено", - наголошується в постанові.

ВСУ також посилається на рішення Вищого адміністративного суду (ВАСУ), згідно з яким процес оформлення закордонного паспорта коштує 170 грн. Всі інші платежі - 120 грн (бланк паспорта) і 87 грн і 15 копійок - адміністративні послуги Державної міграційної служби суд вважає необґрунтованими, грунтуючись на ст. 1 декрету Кабміну від 21 січня 1993 року "Про державне мито".

"Таким чином, сплата встановленої Декретом держмита покриває вартість витрат, пов'язаних з видачею громадянам України закордонного паспорта. Тому ГМС не вправі вимагати повторної оплати таких послуг, на підставі іншого правового акта", - йдеться в рішенні ВСУ.

ВСУ відмовив у задоволенні заяви управління Державної міграційної служби в Запорізькій обл.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся