Світовий банк виділяє Україні 0,5 млрд дол на реформу банківського сектора

Четвер 07 серпня 2014 18:47
Рада виконавчих директорів Світового банку 7 серпня затвердив нову угоду на суму в розмірі 500 млн дол. США для фінансування першої позики на політику розвитку у фінансовому секторі України на підтримку першочергових заходів з реформування банківського сектора країни.

Рада виконавчих директорів Світового банку 7 серпня затвердив нову угоду на суму в розмірі 500 млн дол. США для фінансування першої позики на політику розвитку у фінансовому секторі України на підтримку першочергових заходів з реформування банківського сектора країни. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБ.

"Пакет реформ, який підтримується цією операцією, допоможе поліпшити функціонування банківської системи України та її стійкість як до внутрішніх, так і зовнішніх ризиків", - зазначив директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фан.

Очікується, що реформи, які підтримуються зазначеним позикою, зміцнять фінансові, операційні та регуляторні спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для вирішення проблем неплатоспроможних банків. Крім того, новий транш підтримає реалізацію заходів по покращенню платоспроможності банківської системи шляхом проведення незалежних діагностичних оцінок 35 найбільших банків країни.

"Нарешті, влади отримають допомогу у зміцненні системи нагляду, щоб підвищити рівень ефективності, сприяти прозорості і стійкості банківського сектора", - наголошується в повідомленні.

Нова операція СБ є частиною загальної допомоги з подолання кризи в Україні, про яку група Світового банку оголосила в березні 2014 р. Планується, що допомога в розмірі до 3,5 млрд дол. буде надана Україні до кінця 2014 р.

З урахуванням цієї нової позики, поточний кредитний портфель Світового банку складе 4,19 млрд дол. у рамках 12 операцій, що реалізуються в Україні. З моменту приєднання України до Світового банку у 1992 році загальний обсяг зобов'язань СБ в країні склав понад 9 млрд дол. в рамках 45 проектів і програм.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся