ВРУ планує дозволити місцевій владі встановлювати тарифи на альтернативну енергію

НовиниЕнергетика    22.09.2016 - 13:47
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

За документ проголосували 242 депутати ВРУ

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №4334 "Про внесення змін до закону "Про теплопостачання" щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії". За документ проголосували 242 депутати ВРУ, передає кореспондент РБК-Україна.

"Метою розроблення проекту Закону є створення нормативно-правового підґрунтя для стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії у сфері теплоенергетики", - сказано в пояснювальній записці.

Зокрема, документом передбачається затвердити процедуру тарифного стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел; передати повноважень від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг органам місцевого самоврядування щодо встановлення тарифів та місцевим адміністраціям щодо ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії на установках (крім теплоелектроцентралей, ТЕС та когенераційних установок) з використанням альтернативних джерел енергії.

"Прийняття проекту акта сприятиме стимулюванню збільшення виробництва теплової енергії з альтернативних джерел на місцевому рівні, створить сприятливі умови для залучення іноземних та вітчизняних інвестицій у зазначену сферу, оскільки надасть інвесторам гарантії на законодавчому рівні щодо повернення вкладених інвестицій і отримання прибутку", - зазначають автори законопроекту.

Підкреслюється, що встановлення стимулюючих тарифів підприємствам на теплову енергію, вироблену для потреб бюджетних установ та населення з альтернативних джерел, на рівні 0,9 тарифу на теплову енергію з газу, для потреб бюджетних установ, дозволить заощадити кошти споживачів при розрахунках за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр, глава Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко повідомив, що зусилля України з реформування української теплоенергетики готовий підтримати Світовий банк.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Рада прийняла закон про функції та повноваження НКРЕКП Рада підтримала за основу законопроект про ринок електроенергії
On Top