ВРУ планує надати статус Морського меморіалу об'єктам підводної культурної спадщини

Вівторок 29 березня 2016 12:17
ВРУ планує надати статус Морського меморіалу об'єктам підводної культурної спадщини
Фото: ВРУ

Законопроектом пропонується дати правове визначення Морського меморіалу та визначити межи власності об'єктів з зазначеним статусом

Верховна Рада України у першому читанні за основу підтримала законопроект №2129а "Про внесення змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини" (щодо надання об'єктам підводної культурної спадщини статусу Морського меморіалу)". За проект закону з другого разу проголосували 236 нардепів, спочатку - 221 нардеп.

"У морських просторах України знаходяться залишки 18 затонулих кораблів, на яких загинуло від кількох до 7 тисяч осіб. Головним чином вони є поза межами територіальних вод, у виключній (морській) економічній зоні України", - сказано в пояснювальній записці.

Так, законопроектом пропонується дати правове визначення Морського меморіалу та визначити межи власності об'єктів з зазначеним статусом.

Крім того, документом визначено порядок затвердження переліку об'єктів зі статусом Морського меморіалу; порядок визначення та затвердження меж розташування об'єктів підводної культурної спадщини зі статусом Морського меморіалу; висвітлено питання проведення будь-яких форм діяльності на об'єктах і отримання дозволів для такої діяльності.

"Наявність у водах України унікальних пам'яток історії та культури, загроза їхнього руйнування внаслідок господарської діяльності, необхідність вшанування пам'яті загиблих та увічнення визначних подій вітчизняної та світової історії потребує надання цим пам'яткам особливого статусу та охорони", - зазначають автори законопроекту.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала у першому читанні за основу і в цілому законопроект №3203 "Про внесення змін до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся