ВРУ відправила на доопрацювання законопроект про скасування відпрацювання після вузу для медиків-бюджетників

НовиниПолітика    26.01.2016 - 17:10
Фото: Верховна Рада
Фото: Верховна Рада

Прийняття проекту закону за основу підтримали 203, 212, 215 і 216 депутатів при мінімально необхідних 226

Верховна Рада України відправила на повторне перше читання законопроект №3312, яким пропонувалося скасувати необхідність для випускників-медиків здійснювати обов'язкове відпрацювання після завершення навчання за рахунок коштів державного бюджету. Таке рішення підтримав 241 нардеп, передає кореспондент РБК-Україна.

Для ухвалення документа в першому читанні за основу не вистачило голосів парламентаріїв. Прийняття проекту закону за основу підтримали 203, 212, 215 і 216 депутатів при мінімально необхідних 226.

На думку авторів проекту закону, надання держорганам права розподілу випускників медичних навчальних закладів, що, як наслідок, призводить до обов'язковість відпрацювання такими випускниками, порушує конституційні права громадянина і норми міжнародного права.

Так документом пропонується встановити, що держоргани, які мають вузи в своєму управлінні, сприяють працевлаштуванню випускників, здійснюють розподіл тільки випускників вищих військових навчальних закладів для подальшого проходження служби.

Підкреслюється, що випускники вищих навчальних закладів вільні у виборі місця роботи (за винятком військових), а виші не зобов'язані здійснювати їх працевлаштування.

Крім того, прикінцевими положеннями цього законопроекту президентові України рекомендовано привести укази глави держави у відповідність із цим документом і визначаються завдання Кабінету міністрів України щодо приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим законом та забезпечити відповідний перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів

Нагадаємо, Верховна Рада України відправила на повторне друге читання законопроект №2431 щодо визначення розміру штрафів органами Антимонопольного комітету України за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

On Top