ВРУ схвалила закон про держпідтримку кіно за рахунок операторів лотерей

НовиниСуспільство    22.09.2016 - 18:25
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Закон підтримали 230 нардепів

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні". За документ проголосували 230 парламентарів, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, закон спрямований на державне забезпечення і стимуляцію виробництва, поширення, популяризації та демонстрації національних фільмів у кіно-, відеомережі, на телебаченні, в мережі Інтернет.

Так, відповідно до закону, передбачаються щомісячні відрахування операторами лотерей, загальний обсяг яких поступово збільшується з 21% в перший рік до 30% в п'ятий рік після вступу в силу закону.

Зазначено, що соціальні відрахування будуть розподілятися окремо на кінематограф, окремо - на Національний олімпійський комітет і окремо - в спеціальний бюджетний фонд, який використовується для фінансування культури, лікування дітей, хворих на онкологічні, онкогематологічні та іншими важкими захворюваннями, в розмірі по 25% на розвиток кінематографії і на олімпійський Нацкомітет, а 50% - в бюджетний фонд.

Крім того, в законі прописана можливість державного субсидування виробництва фільмів (до 80% вартості виробництва), серіалів (до 50% вартості виробництва), а також держсубсидування закупівлі мобільних комплексів для демонстрації фільмів у віддалених містах і селах з населенням не більше 250 тисяч громадян.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна може стати перспективною локацією для іноземних продакшнів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top