ВР підвищила ставки акцизного збору на тютюнові вироби, що має забезпечити додаткові надходження до держбюджет-2009 у розмірі 3,7 млрд грн.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон №4202 "Про внесення змін до закону України "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби" (щодо надпланових надходжень до державного бюджету), визначений як антикризовий. За відповідне рішення проголосував 241 депутат (ПР - 0, БЮТ – 155, НУ-НС – 66, КПУ – 0, Блок Литвина – 20) з 446 зареєстрованих у залі. Згідно з прийнятим законом, розмір мінімального податкового зобов'язання найбільш масового виду тютюнових виробів, сигарет з фільтром, збільшується з 47 до 100 грн на 1000 сигарет, або на 1,06 грн на пачку з 20 сигарет. Ставки акцизу на всі інші види тютюнових виробів підніматимуться приблизно тими ж темпами, що і на сигарети з фільтром, щоб не допустити переходу споживачів на інші вироби через їхнє відносне пзешевшання. Так, зокрема, законом встановлено ставку акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) на: сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну у розмірі 60 грн за 100 шт. (замість діючих 100 грн за 1000 шт.); на тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції – у розмірі 25 грн за 1 кг (замість 0 грн). Також встановлюються ставки акцизного збору у процентах до максимальної роздрібної ціни реалізованого товару (продукції) на зазначені види продукції у розмірі 20%. Законом також підвищується розмір мінімальної частки податкового зобов'язання зі сплати акцизного збору за кожну власну назву сигарет без фільтра, цигарок до 50 грн за 1000 шт. (замість діючих 18 грн); сигарет з фільтром – до 100 грн за 1000 шт. (замість 40 грн). Закон забезпечить надходження до державного бюджету України протягом останніх дев'яти місяців 2009 р. додатково 3,7 млрд грн. У разі підписання цього закону Президентом, він набуде чинності 1 травня 2009 р.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся