ru ua

ВР закріпила легальні визначення понять "пародія", "попурі", "карикатура"

ВР закріпила легальні визначення понять "пародія", "попурі", "карикатура" Фото: Верховна Рада України

Метою закону є імплементація норм Європейської Директиви в українське законодавство

Верховна Рада України підтримала за основу та в цілому законопроект №3586 "Про внесення змін до закону "Про авторське право і суміжні права" щодо використання об'єктів авторського права в пародіях, попурі та карикатурах". За документ проголосували 227 депутатів ВР, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, метою закону є імплементація норм Європейської Директиви в українське законодавство, створення умов для вільного розвитку творчості в сучасних жанрах пародії, карикатури та попурі, підвищення культурного рівня, естетичного виховання громадян, задоволення культурних потреб Українського народу, підтримка вітчизняного виробника у сфері культури тощо.

Зокрема, документ передбачає надання творцям дозволу на вільне використання в своїх творах в жанрах пародії, карикатури і попурі творів інших авторів у передбачених законом межах.

Законом визначається, що попурі – музичний або інший твір, який є творчим підбором і розташуванням уривків інших правомірно оприлюднених творів, або який імітує творчий стиль інших авторів чи виконавців або інших історичних епох.

При цьому карикатура - твір образотворчого мистецтва, який є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору, в тому числі персонажу твору або імені персонажу твору, за своїм змістом має комічний, сатиристичний характер або спрямовується на висміювання певних осіб або подій.

Відповідно до закону, пародія – аудіовізуальний, літературний, музичний або інший твір, який є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору або його частини, за своїм змістом має очевидний комічний, сатиристичний характер, або спрямовується на висміювання певних подій або осіб.

Нагадаємо, у серпні Кабінет міністрів України прийняв рішення ліквідувати Державну службу інтелектуальної власності.