ru ua

ВР може ввести штрафи за продаж квитків на фінал Ліги Чемпіонів неуповноваженими особами

ВР може ввести штрафи за продаж квитків на фінал Ліги Чемпіонів неуповноваженими особами Фото: ВР може заборонити недобросовісну рекламу під час фіналу Ліги чемпіонів (РБК-Україна)

Проектом також пропонують заборонити недобросовісну рекламу під час фіналу Ліги чемпіонів

У Верховній раді України зареєстрували законопроект №8335 "Про забезпечення охорони та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА під час проведення фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА 2018 року та фіналу жіночої Ліги Чемпіонів УЄФА 2018 року в Україні". Відповідний документ був зареєстрований у ВР 3 травня 2018 року.

Ініціатори законопроекту - нардепи від фракції "Блок Петра Порошенка".

"Метою розроблення зазначеного проекту закону є врегулювання відносин з набуттям УЄФА прав інтелектуальної власності, пов’язаних з проведенням в Україні фіналу Ліги Чемпіонів УЄФА 2018 року та фіналу жіночої Ліги Чемпіонів УЄФА 2018 року, здійснення охорони та захисту цих прав, а також відносин з використання та захисту репутації УЄФА та даного чемпіонату", - зазначається у пояснювальній записці.

У документі представлені визначення основних термінів, склад законодавства про охорону та захист прав інтелектуальної власності УЄФА, окреслено дію проекту.

Зокрема, у розділі ІІ проекту визначені положення щодо розпорядження інтелектуальною власністю УЄФА, порядок використання об’єктів права інтелектуальної власності УЄФА в інформаційних цілях, а також шляхи забезпечення охорони комерційних прав та інтересів УЄФА, прав інтелектуальної власності УЄФА під час виключного періоду. А розділ ІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"Продаж квитків на фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року та/або на фінал жіночої Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року неуповноваженою особою, в тому числі пропозиція неуповноваженої особи продати квиток, виставлення неуповноваженою особою квитка на продаж, реклама неуповноваженою особою того, що квиток доступний для придбання, перепродаж або передача неуповноваженою особою квитків шляхом використання засобів вторинного перепродажу квитків, передача/поставка або пропозиція щодо передачі/поставки квитка неуповноваженою особою, а також використання квитків в різноманітних розіграшах для просування послуг/продукції неуповноваженою особою тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією квитків", - сказано у тексті проекту.

Забороняється також публічне сповіщення або будь-яке інше використання відеовідривків матчів фіналу Ліги чемпіонів без дозволу УЄФА і публічна демонстрація і публічний показ заходів.

Нагадаємо, у Держприкордонслужбі раніше заявили, що всі вболівальники, які приїдуть в Україну на фінал Ліги Чемпіонів, перетинатимуть український кордон за спрощеною процедурою.