ВР ухвалила в першому читанні законопроект про зміну строків кредитної підтримки підприємств АПК

НовиниПолітика    01.11.2011 - 14:57

Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні урядовий законопроект № 9026 «Про внесення змін до ст. 13 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (щодо врегулювання розбіжностей при субсидування підприємств)". За відповідний законопроект проголосували 271 народний депутат з мінімально необхідних 226.
Законопроект пропонує змінити терміни кредитної підтримки підприємств агропромислового комплексу, а також надати можливість сільськогосподарським підприємствам отримувати компенсацію відсоткової ставки за короткостроковими кредитами не тільки в поточному році. Субсидуванню підлягає частина плати (процентів) за кредитом, сума якого використовується за цільовим призначенням на розвиток агропромислового комплексу. Кредитна субсидія надається у порядку та розмірі, визначених Кабміном:
а) для короткострокових кредитів - строком до 12 календарних місяців;
б) для середньострокових кредитів - строком до 36 календарних місяців;
в) для довгострокових кредитів - строком від 36 календарних місяців. При цьому кредитна субсидія за довгостроковими кредитами надається в межах 84 календарних місяців.
Також пропонується надати можливість сільськогосподарським підприємствам отримувати компенсацію відсоткової ставки за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат не тільки в поточному році, а й у наступному році (за витратами, понесеними у минулому році) в межах 12 календарних місяців.
Розподіл коштів, передбачених у держбюджеті для надання фінансової підтримки підприємствам АПК через механізм здешевлення кредитів планується здійснювати в порядку, визначеному Кабміном.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top