ВР вимагатиме від Європейської ради безвізового режиму наступного тижня

НовиниПолітика    12.11.2016 - 02:53
Фото: Верховна Рада звернеться до Євроради щодо ухвалення безвізового режиму
Фото: Верховна Рада звернеться до Євроради щодо ухвалення безвізового режиму

Український парламент має намір ухвалити звернення до ЄР щодо виконання Угоди з візової лібералізації

Верховна Рада України наступного тижня ухвалить звернення до Європейської ради з вимогою виконати умови Угоди з візової лібералізації. Про це повідомила перший заступник голови ВР Ірина Геращенко в інтерв’ю "5 каналу".

"Україна постійно закликає бути відповідальним партнером. Ми це робимо. Ми виконуємо всі наші зобов’язання в рамках плану дій щодо візової лібералізації, імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, Будапештського меморандуму. Тому я вітаю достатньо жорстку заяву МЗС з приводу того, що ми очікуємо від ЄС відповідальної позиції і політики", - сказала Геращенко.

На її думку, немає жодних передумов для відкладення ухвалення безвізового режиму у листопаді цього року.

"Від наших партнерів, чесно кажучи, ми іноді бачимо подвійні стандарти. Тому українська сторона має повне право і говорити, і апелювати до наших європейських колег - ми також очікуємо вашої підтримки. Ми життями наших хлопців захищаємо демократичні цінності, тому ми очікуємо від вас відповідальності і виконання вашої частини Угоди", - наголосила заступник голови парламенту.

Вона також наголосила, що ухвалення безвізового режиму залежить не стільки від Європейського парламенту, як від Європейської ради.

"Тому наступного тижня, український парламент ухвалить заяву-звернення до Європейської ради в якій буде вимога, щоб Європейський союз виконав свою частину Угоди з візової лібералізації", - повідомила Геращенко.

Нагадаємо, єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган повідомив, що Європейський союз розгляне питання введення безвізового режиму з Україною у найближчі тижні.

On Top