ВР не підтримала скасування проведення позачергових виборів мера Кривого Рогу 27 березня

НовиниПолітика    26.01.2016 - 10:57
Фото: Верховна Рада
Фото: Верховна Рада

Гройсман заявив, що незабаром підпише законопроект щодо проведення виборів 27 березня

Верховна Рада України не підтримала скасування проведення позачергових виборів міського голови Кривого Рогу 27 березня 2016 року. Відповідний проект постанови №3613 в цілому підтримали 40 нардепів при мінімально необхідних 226.

"Проектом, відповідно до статті 48 Регламенту, пропонується скасувати рішення Верховної Ради України від 23 грудня 2015 року про прийняття в цілому як закон проекту Закону України про проведення позачергових виборів Криворізького міського голови (реєстраційний номер 3613) як таке, що прийняте з грубим порушенням вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України", - сказано в пояснювальній записці

Автори постанови зазначають, що, згідно зі статтею 114 Регламенту Верховна Рада після прийняття законопроекту за основу може прийняти рішення про прийняття законопроекту в цілому, за умови дотримання вимог цього Регламенту (частина четверта статті 102).

У свою чергу, статтею 102 встановлено, що за рішенням Ради допускається остаточне прийняття законопроекту (крім проектів кодексів і законопроектів, які містять понад 100 статей, пунктів) відразу після першого чи другого читання, якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів, інших суб'єктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів Апарату Верховної Ради

"Необхідно зазначити, що народним депутатом України Шпеновим Д. Ю. ще 10 та 11 грудня, а також 23 грудня були внесені заперечення щодо даного проекту. Однак вони не були предметом розгляду під час розгляду законопроекту в профільному комітеті, ні під час розгляду законопроекту на пленарному засіданні", - підкреслюється в записці.

Таким чином, прийняття рішення, на думку авторів, відбулося з грубими порушеннями вимог Регламенту ВРУ, зокрема, статей 102 і 114, а тому воно не може вважатися прийнятими відповідно до закону та підлягає скасуванню у передбачений Регламентом способом.

Після голосування спікер парламенту Володимир Гройсман зазначив, що він незабаром підпише законопроект щодо проведення виборів 27 березня 2016 року.

Нагадаємо, чинне законодавство забороняє спікеру парламенту не підписувати законопроект про перевибори мера в Кривому Розі до розгляду постанови про скасування результатів голосування.

"Сьогодні поспілкувався з жителями Кривого Рогу, які знаходяться у Верховній Раді. Ще раз розповів їм про те, що чинне законодавство прямо забороняє мені підписувати закон про вибори в їхньому місті до того, як у залі Верховної Ради буде розглянуто постанову про скасування результатів голосування. А це, як і планувалося, відбудеться у вівторок", - повідомив спікер парламенту Володимир Гройсман.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся