ВР планує відмінити перереєстрацію держадміністрацій, що набули статус ВЦА

НовиниПолітика    28.01.2016 - 10:54
Фото: ВРУ
Фото: ВРУ

За прийняття законопроекту проголосували 236 нардепів

Верховна Рада України (ВРУ) прийняла у першому читанні за основу законопроект №3177-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій". За прийняття законопроекту проголосували 236 парламентарів.

При цьому скорочену процедуру підготовки документу до другого читання з другого разу підтримали 226 нардепів, першого разу - 221 депутат ВРУ.

Відповідно до тексту законопроекту, районні та обласні державні адміністрації, які набули статусу військово-цивільних адміністрацій, не потребують перереєстрації як юридичні особи публічного права. В офіційній назві цих органів може застосовуватися поряд з назвою у відповідності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців додаткова назва "військово-цивільна адміністрація", що вказує на їх тимчасовий статус із додатковими повноваженнями.

Військово-цивільні адміністрації ліквідуються за рішенням президента України.

Підкреслюється, що фінансування діяльності ВЦА здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, а районних і обласних  військово-цивільних адміністрацій - за рахунок коштів державного бюджету України та відповідних районних і обласних бюджетів.

Законопроектом встановлюється, що військово-цивільну адміністрацію населеного пункту (населених пунктів) очолює керівник, який призначається на посаду та звільняється з посади керівником відповідної обласної військово-цивільної адміністрації за погодженням з керівником Антитерористичного центру при Службі безпеки України, а у разі якщо відповідна обласна військово-цивільна адміністрація не утворена - керівником Антитерористичного центру при СБУ. Керівник ВЦА, відповідно до документу, уповноважений приймати рішення про тимчасове збільшення не більше ніж у двічі посадових окладів працівникам військово-цивільних адміністрацій на період до завершення антитерористичної операції.

Передбачається, що повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради за наявності підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої цієї статті, достроково припиняються з дня набрання чинності актом президента України про утворення відповідної військово-цивільної адміністрації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада подовжила строк мораторію на банкрутство підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" до 1 січня 2017 року.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
ВР планує відмінити перереєстрацію держадміністрацій, що набули статус ВЦА Рада подовжила строк мораторію на банкрутство "Енергоатому" до 2017
On Top