ВР має допомогти ЖКГ погасити різницю в тарифах - Єфремов

Парламент повинен прийняти зміни до держбюджету на 2013 р. для покриття різниці в тарифах на послуги ЖКГ. Тільки отримавши дотації з держбюджету, комунальники зможуть розраховуватися за електроенергію. Про це заявив лідер фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов.

"Через блокування опозицією роботи ВР депутати не прийняли дуже важливий законопроект про зміни до бюджету. Йдеться про компенсацію різниці в тарифах за комунальні послуги. В результаті цього підприємства з водопостачання не можуть розрахуватися за електроенергію, і в літній період створюється загроза призупинення роботи водоканалів", - сказав депутат.

Як повідомлялося, водоканали за 4 місяці 2013 р. збільшили заборгованість за електроенергію на 830 млн грн - до 3,3 млрд грн. Борги нарощуються через невідповідність тарифів реальній собівартості послуг, а також дефіциту коштів у держбюджеті. У спеціальному фонді держбюджету-2013 на дотації підприємствам з водопостачання передбачено 3,5 млрд грн, проте з на початку 2013 р. вони практично не фінансуються державою.

Єфремов підкреслив, що уряд зацікавлений у тому, щоб знайти необхідні кошти для покриття різниці в тарифах і вирішити цю проблему. Він також спрогнозував, що в парламенті вистачить голосів для ухвалення необхідного закону. Головне, за його словами, щоб опозиційні фракції розблокували роботу ВР, дозволивши більшості ухвалити такий важливий закон.

Як відомо, 4 червня Верховна Рада України відмовилася перенаправити 270 млн грн з доходів держбюджету на 2013 рік на покриття різниці в тарифах на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення для населення.

За ухвалення відповідного законопроекту № 2412 "Про внесення змін до закону України "Про держбюджет на 2013 р." (Про наповнення джерел субвенції для погашення різниці в тарифах)" у першому читанні проголосувало 195 депутатів при необхідних 226.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся