ua ru

ВООЗ заявила про нову хвилю коронавірусу в Європі

ВООЗ заявила про нову хвилю коронавірусу в Європі Фото: голова Європейського бюро ВООЗ Ханс Клюге (facebook/Hans.Kluge)

В Європі почалася нова хвиля коронавірусу, спричинена варіантами штаму "Омікрон". Країни мають оперативно вжити заходів, що стосуються вакцинації та носіння масок.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ханса Клюге.

"У цей час минулого року ЄБР ВООЗ говорило про нову хвилю COVID-19, яка охопила весь регіон і була викликана варіантом "Дельта" на тлі скасування обмежень та посилення соціальних контактів. Тепер цілком зрозуміло, що ми знаходимося в ситуації, аналогічній минулому літу", - заявив Клюге.

Він пояснив, тільки хвиля COVID-19, що триває цього разу, поширюється варіантом "Омікрон", зокрема BA.2 і BA.5, при цьому кожна домінуюча лінія демонструє явні переваги передачі в порівнянні з раніше циркулюючими вірусами.

"Зі зростанням числа випадків захворювання ми також спостерігаємо зростання госпіталізацій, які збільшуватимуться в міру відкриття шкіл, людей, які повертаються з відпусток, а отже соціальні контакти все частішатимуть", - зазначив Клюге.

Голова Європейського бюро ВООЗ підкреслив, цей прогноз є величезною проблемою для медичних працівників у країні за країною, які вже перебувають під величезним тиском від боротьби з невпинними кризами з 2020 року.

Ситуація з COVID-19 у Європі

За даними ВООЗ, у Європі за останні 6 тижнів спостерігається потроєння нових випадків COVID-19, при цьому минулого тижня було зареєстровано близько 3 мільйонів нових випадків, що становить майже половину всіх нових випадків захворювання у всьому світі.

У той час як рівень госпіталізації через COVID-19 подвоївся за той же період, госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії досі залишався відносно низьким.

Однак, оскільки рівень інфікування у літніх групах продовжує зростати, у Європі, як і раніше, щотижня від COVID-19 помирає близько 3000 осіб.

На тлі чого Європейське регіональне бюро ВООЗ опублікувало осінньо-зимову стратегію боротьби з COVID-19 та іншими респіраторними вірусами.

Стратегія, зокрема, передбачає збільшення охоплення населення вакцинацією, "стимулювання носіння масок у приміщеннях та громадському транспорті", посилення вентиляції закритих приміщень.

Нагадаємо, нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я закликала уряди всіх країн повернути масковий режим. Оскільки кількість смертей продовжує зростати.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.