Питання неучасті Тимошенко і Луценко у виборах не буде відображено у звіті ОБСЄ і ПАРЄ, - експерти

Вівторок 10 липня 2012 12:23

Питання неучасті Тимошенко і Луценко у виборах не буде відображено у звіті ОБСЄ і ПАРЄ. Про це було сказано на прес-конференції "Міжнародне спостереження за парламентськими виборами в Україні: очікування і прогнози", яку організували АЦ "Політика", Комітет виборців України та Інститут української політики.

"Якщо ми будемо дивитися по ОБСЄ, ПАРЄ, вони дивляться на процедуру. Тобто, у них у звіті буде висновок за процедурою голосування... Вони будуть відзначати те, що побачать на ділянках, якщо будуть якісь проблеми, порушення процедури, вони це відзначать. До політичної складової вони ставляться дуже тонко, адже ОБСЄ - це кілька держав. І коли вони пишуть звіт, то дуже детально виписують кожне слово, щоб не було політичних скандалів. Тому я вважаю, що питання неучасті у виборах Тимошенко і Луценка як приватних осіб, в їх (ОБСЄ і ПАРЄ, - ред.) звіті відображений не буде", - сказав голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

Глава Інституту української політики Кость Бондаренко зазначив, що в Європі зараз немає єдиної позиції з питання участі Луценко і Тимошенко у виборчому процесі. За його словами, деякі європейські політики ставлять імперативну вимогу звільнити опозиційних діячів, проте ніяких конкретних механізмів не називають.

"Всі механізми звільнення Тимошенко і Луценко, які зараз обговорюються, аж до помилування, не передбачають їх участі у виборах", - зазначив Бондаренко.

За його словами, це питання не буде вирішальним при вирішенні ОБСЄ і ПАРЄ визнавати чи не визнавати українські парламентські вибори демократичними і вільними.

"Якщо не буде порушень процедури, вибори будуть визнані такими, що пройшли вільно і демократично", - упевнений експерт.

Нагадаємо, раніше МЗС України і особисто Президент Віктор Янукович запросили на парламентські вибори 28 жовтня спостерігачів від ОБСЄ.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся