На Волині борги за газ зросли майже вдвічі

На Волині борги за газ зросли майже вдвічі
Ілюстративне фото (kmu.gov.ua)

Неплатежі зросли через зменшення кількості субсидіантів, зростання ціни на газ, зміни соціальних норм, а також монетизації субсидій

Клієнти "Волиньгаз Збуту" заборгували 489,3 млн гривень за спожитий газ. Це в 1,6 рази більше, ніж на початку опалювального сезону 2018-2019. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Неплатежі зросли через зменшення кількості субсидіантів, зростання ціни на газ, зміни соціальних норм, а також запровадження монетизації субсидій. Рівень розрахунків субсидіантів становить лише 77,1%. Наразі  111,6 тис. субсидіантів,  мають борги за спожитий газ. Загальна сума їх  неплатежу становить вже  283,8 млн гривень. І щомісячно їх борг зростає", - йдеться у повідомленні.

За словами прес-служби, з  березня 2019 року  змінився механізм виплати житлових субсидій. Cпоживачі-субсидіанти почали отримувати їх "живими" грошима для оплати за використаний газ. Однак, деякі клієнти не розрахувались за блакитне паливо, а використали кошти на власні потреби. Такі боржники можуть залишитися без державної допомоги. Відповідно до чинного законодавства, субсидіантам у разі простроченої заборгованості в сумі понад 340 гривень видача державної допомоги призупиняється.

"До початку монетизації субсидії, заборгованість субсидіантів становила 169,7 млн гривень, зараз – 283,8 млн гривень", - говорить директор ТОВ "Волиньгаз Збут" Микола Тищук.

У прес-службі зазначили, що через високий рівень заборгованості побутових споживачів, ТОВ "Волиньгаз" як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками, не може вчасно розрахуватися за поставлений газ. Відповідно до постанови Кабміну № 867, умова гарантованих поставок газу населенню є не допущення росту заборгованості "Волиньгаз Збуту" перед НАК "Нафтогаз України".

"Злісним боржникам компанія змушена припиняти поставку газу. Першим кроком до цього є письмове попередження  про припинення газопостачання. З початку року було вручено 23,4 тисячі  попереджень (з відміткою про вручення) на суму 75 млн гривень", - йдеться у повідомленні.

У "Волиньгаз Збуті" відзначають, що боржники ризикують залишитися не лише без субсидії та газу, а й отримати пеню. 1 травня набирають чинності зміни до закону України "Про житлово-комунальні послуги". Нововведення передбачають сплату пені. Її розмір, відповідно до закону, становить 0,01%  від суми боргу за кожен день прострочення. Разом з тим, пеня не може перевищувати розмір боргу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся