"Волиньгаз" заявляє, що дефіцит обігових коштів компанії зумовлений системою субсидіювання

88% фінансової виручки "Волиньгазу" складають не грошові кошти, а бюджетні взаємозаліки - тобто паперові розписки, якими держава оформлює надані волинянам субсидії. Через це у компанії виник дефіцит обігових коштів, повідомляє прес-служба компанії.

Крім того, у компанії вважають, що нинішня система надання субсидій не стимулює населення до економії енергоресурсів. Вперше за декілька років побутові споживачі краю не зменшили об’ємів використання газу, а спожили його на 6% більше, ніж у минулому році, підкреслили у прес-службі.

Діюча система, зазначається у повідомленні, не тільки не стимулює економію газу, а й  провокує занепад роботи газових мереж, адже компенсація вартості палива для пільгової категорії споживачів оформлюється лише протокольними заліками без залучення грошових коштів. Тобто 88% виручки компанії – це лише паперові зарахування по субсидіях.

"Єдині, хто сплачує за транспортування газу "живими" коштами – це промисловість. Але ця категорія споживачів за 5 місяців 2016 року скоротила обсяги споживання газу  до 5%, у порівнянні з минулим роком. Населення ж, яке на Волині є найбільшим споживачем, розраховується субсидіями, за які підприємство не може вести розрахунки. Така фінансова ситуація ставить під удар підготовку до наступного опалювального сезону, проведення поточних ремонтних робіт газорозподільної системи, закупівлю паливно-мастильних матеріалів для автомобілів аварійно-диспетчерської служби, забезпечення волинян лічильниками газу та навіть виплату заробітної плати працівникам. Однак, за відсутності фінансування підприємство ні на день не може зупинити свою діяльність, оскільки, виконує обов’язок цілодобового та безаварійного забезпечення газом споживачів", - розповідає голова правління ПАТ "Волиньгаз" Мирослав Коротя.

На Волині понад 140 тис. споживачів природного газу отримують субсидії. Аби уникнути заборгованості і мати змогу сплатити за такий ресурс, ПАТ "Волиньгаз" завжди рекомендує споживачам звертатись за державною допомогою. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся