Volkswagen сплатить дилерам у США 1,2 млрд доларів компенсації

НовиниТранспорт    01.10.2016 - 22:11
Фото: німецький автовиробник несе збитки через маніпуляції з викидами
Фото: німецький автовиробник несе збитки через маніпуляції з викидами

Такої домовленості досягнуто з дилерами щодо врегулювання "дизельного скандалу"

Німецький автовиробник Volkswagen (VW) у результаті "дизельного скандалу" виплатить 650 своїм дилерам у Сполучених Штатах Америки відшкодування на загальну суму 1,2 мільярда доларів. Про таку домовленість щодо врегулювання VW повідомив через свою дочірню компанію Volkswagen Group of America, передає DW.

Як зазначили у VW, відповідні матеріали щодо врегулювання подані до суду у Сан-Франциско. Компроміс, якого було досягнуто в серпні, повинен ще схвалити суддя Чарльз Бреєр. Наступне слухання у суді призначено на 18 жовтня.

Очікується, що в середньому кожен дилер отримає 1,85 млн доларів США.

Після того, як минулого року спалахнув "дизельний скандал", дилери не змогли продавати дизельні автомобілі VW. Домовленість передбачає, що концерн викупить непродані дизельні автомобілі у дилерів та збереже систему бонусів.

Ще один із пунктів домовленості - в США не продаватимуть дизельні автомобілі VW 2016 та 2017 років випуску. В VW у вересні заявили, що не впевнені в тому, що знову колись продаватимуть дизельні авто в США. Їхній продаж припинили наприкінці 2015 року.

Повідомляється, що 18 жовтня суддя Чарьз Бреєр також повинен остаточно схвалити досудове врегулювання VW із власниками авто та урядовими структурами, яке коштуватиме концерну близько 15 мільярдів доларів. Попередню згоду на врегулювання суддя дав у липні.

За словами адвокатів власників автомобілів, понад 311 тисяч осіб погодилися на запропоновану угоду, а близько 3,3 тисяч - відмовилися. Це врегулювання стосується 475 тисяч автомобілів із 2-літровими дизельними двигунами. Німецькому концерну ще потрібно буде досягти компромісу в аналогічному спорі, пов'язаному з маніпуляцією даними про викиди в близько 85 тисяч автомобілів із двигунами більшого об'єму.

Нагадаємо, раніше Європейська комісія звинуватила концерн Volkswagen у порушенні законів у 20 країнах Євросоюзу у зв'язку зі скандалом про маніпуляції даними про вихлопи дизельних двигунів.

On Top