ua en ru

Військово-транспортний Ан-70 може отримати громадянську модифікацію, - "Мотор Січ"

Військово-транспортний літак Ан-70 незабаром отримає цивільну модифікацію. Про це заявив президент компанії "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв, пише видання "Комерсант-Україна".

За словами Богуслаєва, підприємство має намір доопрацювати двигун Д-27, що встановлюється на літаку, під вимоги цивільної авіації.

"За нашою оцінкою, на доопрацювання двигуна піде приблизно рік", - заявив Богуслаєв.

Одна з причин для запуску проекту цивільного транспортника - затягування реалізації військового Ан-70, кажуть у "Мотор Січі". У квітні генконструктор держпідприємства "Антонов" Дмитро Ківа заявляв про те, що випробування літака припинені через неучасть в них представників основного замовника - міноборони РФ. Російська армія ще в 2011 р. планувала закупити 60 машин Ан-70, проте останнім часом в міноборони активно просувають замість них літаків Іл-476, розроблений Авіаційним комплексом ім. Ільюшина.

Ан-70 здатний розвивати швидкість до 780 км/год, здійснювати польоти на відстань до 7,8 тис. км і сідати на грунтові злітно-посадочні смуги довжиною 600-800 м. Літак укороченого зльоту і посадки здатний перевозити до 300 десантників або 47 т вантажів. Базова вартість Ан-70 - 67 млн дол.

Нагадаємо, "Укроборонпром" допускає можливість об'єднання своїх підприємств і "Мотор Січі"