Водних ресурсів Криму вистачить лише на половину населення, - дослідження

Водних ресурсів Криму вистачить лише на половину населення, - дослідження
Фото: Північно-Кримський канал

Водних ресурсів Криму вистачить на мільйон осіб, тоді як там проживає понад 2,3 млн

Власних водних ресурсів в анексованого Росією Криму без дніпровської води з материкової частини України вистачить лише для забезпечення потреб менше половини населення півострова. Про це повідомив директор Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Ромащенко, передає "Радіо Свобода".

"15 водосховищ об'ємом 450 мільйонів кубометрів, які сьогодні заповнені на десь 100 мільйонів кубометрів. Якщо розраховувати за потребами, то можна говорити десь про мільйон населення", - сказав Ромащенко.

За словами директора Інституту водних проблем і меліорації, дисбаланс між потребою у водних ресурсах і забезпеченістю ними в Криму високий.

"Ми робили підрахунки щодо забезпечення водою регіонів України. У Криму стоїть показник - 380 кубометрів на людину в рік, тоді як за класифікацією ООН - 1700 кубометрів на рік на одну людину вважається нормою. Тому ми класифікували Крим як регіон із катастрофічно низькою забезпеченістю водними ресурсами", - пояснив Ромащенко.

Населення Криму, за даними Кримстату, на початок 2016 року складає понад 2,3 млн постійних жителів.

Як відомо, після анексії Криму Росією Україна припинила подавати воду на півострів через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з Автономною Республікою. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через цей канал.

Нагадаємо, раніше так звана "влада" окупованого Криму назвала ситуацію з підготовкою до опалювального сезону на півострові "екстремальною" і "надзвичайною".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся