ru ua

У Львові відбудеться міжнародна конференція про біблійні дослідження

Кафедра богослов'я УКУ за підтримки фонду Джеймса Темертея в УКУ для біблійних досліджень запрошують на міжнародну конференцію "Біблійні дослідження, захід і схід: підходи, виклики та перспективи", яка відбудеться 19-20 вересня 2013 у Львові.

У конференції візьмуть участь всесвітньо відомі біблісти:

Еммануель Тов, Єврейський університет, Єрусалим; Райнхард Нойдекер ТІ, Папський біблійний інститут, Рим; Януш Черський, Опольський університет, Польща; Петер Дубовскі, Папський біблійний інститут, Рим; Паоло Ґаруті, Папський університет св. Томи Аквінського, Рим / Еколь Біблік, Єрусалим.

Мета конференції - розглянути та обговорити сучасний стан біблійних досліджень як в Україні, так і за кордоном; створити середовище плідного діалогу між українськими і закордонними фахівцями для обговорення актуальних проблем досліджень, інтерпретацій та викликів у сфері сучасної біблістики. Конференція служитиме платформою для майбутнього академічного спілкування між провідними науковцями та біблійними центрами та молодими фахівцями Східної Європи.

Особливістю конференції є її екуменічний характер. З огляду на спільну патристично-літургійну спадщину тлумачення Святого Письма в православних та східно-католицьких Церквах, дослідження у цій царині біблійного богослов'я мають перспективу знайти свій Sitz im Leben у відновлених богословських інституціях України. В рамках конференції буде нагода представити власне бачення та окреслити перспективи біблійних студій в Україні.

Конференція триватиме два дні і включатиме пленарні засідання в ранковий час та роботу в секціях у післяобідній час. Планується робота в трьох секціях:

1. Сучасні методи та підходи в біблістиці: Аналіз та обговорення змін, що відбулися у сфері біблійних досліджень за останні 50-60 років, та окреслення викликів і перспектив розвитку біблістики в Україні зокрема. Особливу увагу буде приділено міждисциплінарним підходам та герменевтичним методам у східній та західній традиціях.

2. Юдейський контекст Нового Завіту: Занурення в історію й традиції Ізраїля, відкриття значення основних символів його релігійної та культурної ідентичності, розуміння соціального та політичного контексту - все це дозволить шукати адекватні шляхи та відповідні ключі для глибшого розуміння діяльності та вчення Ісуса з Назарету, як рівно ж краще пізнати менталітет, тривоги, сподівання й реакцію Його сучасників.

3. Єврейський та грецький тексти Біблії. Все більше дослідників Біблії переосмислюють і відзначають вагоме значення Септуагінти для відтворення єврейського оригінального тексту Старого Завіту. Зокрема, доведено, що грецький варіант тої чи іншої книги є давнішим, аніж його відповідник у мазоретському тексті. В цій секції буде нагода обговорити відношення цих двох біблійних текстів та їх богослов'я.

Конференція відбудеться на філософсько-богословському факультеті УКУ (вул. Хуторівка, 35а, Львів http://www.theologia.ucu.edu.ua/uk/kontakty).

Від залізничного вокзалу їхати маршрутним таксі № 32 до зупинки - вул. Хуторівка (Львівська Духовна Семінарія); від автобусного вокзалу - маршрутним таксі № 40 до зупинки - вул. Хуторівка (Львівська Духовна Семінарія).

Реєстраційний внесок - 100 грн.

Оргкомітет може забронювати для Вас проживання.

За матеріалами конференції планується видання збірника. До збірника включатимуться статті, які відповідають науковим стандартам і вимогам, які подаються нижче.

Анотації доповідей (300 слів) та коротке CV просимо надіслати до 1 вересня 2013 р. о. д-ру Юрію Щурку (yuriy.shchurko@gmail.com). З питань доїзду та проживання у Львові просимо звертатися до Ірини Скулкіної (fbf.dean@ucu.edu.ua). А також просимо зареєструватися онлайн. Не пізніше 3 вересня 2013 року учасники електронно отримають підтвердження про участь в конференції.