Внутрішні проблеми "Укрзалізниці" загрожують роботі реального сектору економіки, - ФРТУ

НовиниТранспорт    07.10.2016 - 09:15
За даними ФРТУ, в мережі залізниць зупинено рух понад 10 тис. піввагонів
За даними ФРТУ, в мережі залізниць зупинено рух понад 10 тис. піввагонів

Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) звернулася до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням втрутитися в ситуацію, яка склалася через "кричущі проблеми" з перевезенням вантажів залізничним транспортом. Про це йдеться у відповідному листі Федерації.

"Внутрішні проблеми "Укрзалізниці" становлять загрозу системній роботі реального сектора економіки, адже вітчизняні виробники змушені працювати в умовах постійного дефіциту рухомого складу", - йдеться в листі.

За даними об'єднання, сьогодні в мережі залізниць України зупинено рух понад 10 тисяч піввагонів. Як зазначається у зверненні, причини майже традиційні: нестача значного обсягу тягового рухомого складу та дефіциту запчастин, і нові – проблема закупівлі дизельного палива.

Федерація роботодавців транспорту України вважає необхідним вжити ряд заходів, щоб виправити ситуацію. Зокрема, слід створити зрозумілу і прозору процедуру розподілу вагонів, надати рівні можливості користування вагонами всім вантажовідправникам. Спростити процедуру оформлення вантажоперевезень і зробити більш ефективним документообіг допоможе впровадження механізму електронної накладної.

Автори документа виступають за розробку механізму акумулювання постійного запасу дизельного палива для локомотивів. Також пропонується передбачити кошти на підтримку діяльності залізничного транспорту, в т. ч. за рахунок акцизу і митних зборів з дизельного палива, яке споживається залізницями.

У федерації вважають, що "Укрзалізниці" слід розробити публічний план модернізації рухомого складу. Крім того, необхідно запровадити практику щоквартального публічного обговорення виконання фінансового плану і інвестпрограм "Укрзалізниці" із залученням роботодавців транспортної сфери та відповідних галузевих об'єднань підприємств.

Зазначимо, Всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців транспорту "Федерація роботодавців транспорту України" – єдине репрезентативне всеукраїнське об'єднання роботодавців автомобільної, морської, авіаційної та залізничної галузей. Федерація об'єднує 21 галузеву територіальну організацію, які представляють всі види транспорту в Україні.

On Top