Зовнішній борг України може досягти 80% ВВП, - Симоненко

НовиниПолітика    08.08.2013 - 13:57

Зовнішній борг України може досягти 80% ВВП. Таку думку висловив лідер Компартії України (КПУ) Петро Симоненко на зустрічі з регіональними ЗМІ, повідомляє прес-служба КПУ.

Симоненко зазначив, що за 22 роки Україна так і не змогла позбутися залежності міжнародних фінансових організацій, зокрема, МВФ і від диктату західних держав.

"Незалежність України залишається формальним поняттям, яке не вдалося реалізувати. І на практиці, на жаль, наша країна не може самостійно приймати рішення. Всю політику влади в Україні сьогодні визначає МВФ", - сказав він.

Симоненко нагадав, що напередодні можливого листопадового підписання у Вільнюсі Асоціації з ЄС Україні висунули 19 вимог, і не жодну вимогу не висунула наша країна.

"Про що це може говорити? Про яку політичну незалежності може йти мова?", - додав політик.

Лідер КПУ також зазначив, що до кінця 2013 р. Україна повинна повернути МВФ близько 2,5 млрд дол. В цілому ж, заборгованість становить близько 8 млрд дол.

"Крім відсутності в Україні політичної незалежності у нас підірвана економічна. Країна скочується в боргову яму, а боржник, апріорі, незалежним бути не може", - підкреслив він.

Симоненко додав, що в 2013 р. загальна сума зовнішніх боргів становить 62,2 млрд дол. і до кінця поточного року зовнішній борг України може досягти 80% ВВП.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top