ru ua

Влада Німеччини повідомляє про зростання викидів парникових газів у зв'язку із закриттям АЕС

Міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини оприлюднило інформацію про зростання викидів парникових газів в 2012 р. За інформацією міністерства, кількість викидів збільшилася на 1,6%, досягнувши величини 931 млн т двоокису вуглецю, тобто углексілого газу.

На думку фахівців, причиною даного явища стало зміна структури електроенергетики, тому що зростання обсягу економіки країни в 2012 р. склало лише близько 0,2%. У результаті зростання кількості викидів СО2 виявилося вищим, ніж це можна пояснити економічними причинами. Крім того, за офіційними заявами представників металургійної та хімічної промисловості (які є одними з найбільших джерел парникових газів), в цих галузях у 2012 р. спостерігалося зниження виробництва.

Незважаючи на те, що збільшення використання вітрової та сонячної генерації знизило потребу в природному газі, тим не менш загальне споживання газу і вугілля збільшилося через скорочення виробництва енергії на АЕС. Нагадаємо, що 8 енергоблоків німецьких АЕС були зупинені після аварії в Фукусіма в 2011 р. Незважаючи на антиядерні політику німецького уряду, діючі АЕС досі забезпечують 16% потреби країни в електроенергії. 8 зупинених реакторів могли б в 2012р. виробити близько 40,2 ТВт / год електроенергії, якби працювали на плановій потужності. Заміна цієї генерації на інші джерела привела до зайвих 18-34 млн т викидів вуглекислого газу, вважають експерти.

У 2010 р. уряд ФРН повідомляло про рішення продовжити термін експлуатації АЕС у середньому на 12 років, що було схвалено канцлером ФРН Ангелою Меркель. Проведена експертиза надійності німецьких АЕС показала, що тільки збереження атомної енергетики на цей термін дозволить забезпечити безперебійне постачання народного господарства і населення електроенергією, запобігти її різке подорожчання і вирішити питання скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу в плановані обсяги. За 10-15 років можна добитися і необхідного зростання альтернативної електроенергетики.

Перш Німеччина планувала до 2021 р. відмовитися від атомних електростанцій (в країні діяло 17 АЕС) на користь поновлюваних джерел енергії. Доки продовжують роботу підприємств передбачається ввести податок на ядерне паливо (або, як альтернатива, податок на паливні стрижні для ядерних реакторів), що допоможе державі щорічно отримувати до 2,3 млрд євро.

Читайте також: У Британії схвалили план по будівництву АЕС