Влада Франції схвалила програму скорочення держвитрат на більш ніж 16 млрд дол

НовиниЕкономіка    25.08.2011 - 02:13

Франція схвалила низку жорстких заходів щодо боротьби з бюджетним дефіцитом. Скорочення держвитрат складе понад 16 млрд дол., передає BBC.

Так, водиться новий податок на доходи французів, що перевищують позначку в 500 тис. євро на рік. Від отриманих доходів вони будуть відраховувати додатково 3%. При цьому глава французького уряду Франсуа Фійон уточнив, що цей податок тимчасовий. Коли вдасться скоротити дефіцит бюджету до 3%, його скасують.

Підвищення акцизів на тютюн і алкоголь відбуватиметься в два етапи. Цього року ціни на сигарети і тютюнові вироби подорожчають на 6%, у наступному році - ще на 6%. Крім того, підвищення цін чекає навіть на солодкі газовані напої.

Також планується збільшення низки податків і соціальних виплат з доходів, отриманих від капіталу. Підприємства втратять податкові пільги при оплаті додаткового робочого часу.

За прогнозами уряду Франції, ці заходи дозволять країні заощадити в найближчі півтора роки 12 млрд євро, і скоротити дефіцит бюджету до 4,5%.

Пакет антикризових заходів покликаний заспокоїти інвесторів на тлі боргової кризи в єврозоні і біржової лихоманки і зберегти високий кредитний рейтинг Франції.
Президент Франції Ніколя Саркозі сподівається, що вжиті заходи позитивно позначаться на фінансових ринках і переконають французів проголосувати за нього на майбутніх президентських виборах.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top