Газовики просять усунути правовий вакуум в питаннях оплати за газ

НовиниЕнергетика    20.04.2017 - 16:55
Фото: газ
Фото: газ

Через відсутність нових правил щодо взаєморозрахунків на ринку, сьогодні підприємства галузі залишаються без фінансування

Асоціація газового ринку України та майже півсотні газорозподільних і газопостачальних компаній звернулися до президента України, прем'єр-міністра та голови НКРЕКП з відкритим листом щодо можливого виникнення колапсу із розрахунками за спожитий природний газ та послуги з його транспортування і розподілу, що ставить під загрозу функціонування галуз. Про це повідомляє прес-служба "Чернівцігаз".

В листі, зокрема, говориться про те, що сьогодні в Україні утворилася патова ситуація, коли вся нормативно-правова база, яка передбачає проведення розрахунків споживачів за природний газ та послуги з його транспортування і розподілу, втратила чинність.

Такі обставини виникли через скасування 10 квітня поточного року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, свого рішення щодо встановлення тарифів за послуги із доставки газу та обслуговування мереж, які були розраховані як плата за приєднану потужність. Такі дії державного регулятора були продиктовані безпрецедентним політичним тиском, незважаючи на те, що тарифи були прийняті відповідно до вимог Закону України "Про ринок природного газу", а також у зв’язку із взятими Україною зобов’язаннями перед МВФ, що закріплені у меморандумі від 22.03.2017 року та підписані президентом та прем’єр-міністром України.

Зазначається, що через відсутність нових правил щодо взаєморозрахунків на ринку, сьогодні підприємства галузі залишаються без фінансування. Як наслідок, це унеможливлює виконання робіт з експлуатації та ремонту газорозподільної системи, ставить під загрозу виплату заробітної плати тисячам працівників та призводить до вимушеного припинення постачання газу споживачам України.

В прес-службі також підкреслили, що надійна та безпечна робота газорозподільної системи є однією із ключових для забезпечення життєдіяльності населених пунктів України, Асоціація газового ринку України спільно з керівниками газорозподільних та газопостачальних компаній закликають президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України в термін до 25 квітня 2017 року прийняти будь-яке законне рішення щодо встановлення тарифів за послуги з розподілу природного газу та поновити повноваження НКРЕКП щодо встановлення алгоритму розподілу коштів на банківські рахунки зі спеціальним режимом використання.

Теги публікації: НКРЕКП, газ  Популярні теги: Київ, Порошенко Петро, Курс долара, новини України, ООС
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся