ua en ru

Віце-президент Європарламенту не виключає відключення Росії від SWIFT

Віце-президент Європарламенту не виключає відключення Росії від SWIFT Фото: віце-президент Європарламенту Ришард Чарнецький

Завдяки такому рішенню Росія втратила б за рік 5% ВВП, вважає політик

Віце-президент Європейського парламенту Ришард Чарнецький не виключає відключення Росії від міжнародної банківської системи SWIFT в разі подальшої ескалації конфлікту на сході України. Про це Чарнецький заявив в інтерв'ю "Радіо Польща".

"Не зникли причини, з яких Європейський союз і США ввели санкції відносно Росії, не припинилася російська військова агресія в Україні. Крим все ще окупований, окупована частина східної України. Немає причин, наголошую, ніяких причин, щоб скасовувати санкції. Безсумнівно, на Заході працює сильне російське лобі. Голосом Росії зараз багато говорять представники бізнесу, світу фінансів, які хочуть продовжувати заробляти гроші. Я вважаю, що ми в Європарламенті повинні зараз займатися розглядом сценарію погіршення ситуації - тобто, що ми будемо робити, якщо відбудеться ескалація військового конфлікту", - сказав Чарнецький.

На уточнююче питання журналіста, чи має він на увазі нові санкції, віце-президент Європарламенту заявив: "Виключення Росії з міжнародної системи SWIFT. Завдяки такому рішенню Росія втратила б за рік 5% ВВП".

Він зазначив, що за перші два квартали року Росія вже втратила 4,6% ВВП.

"За результатами року державна скарбниця втратила б 10% - це стало б лихом. Я вважаю, що Європейський союз може зупинити військову агресію завдяки таким санкціям. Путін любить військові ігри, однак треба забрати у нього цю іграшку", - підкреслив Чарнецький.

Говорячи про Україну, політик зазначив, що ця країна повинна по-справжньому реалізовувати економічні реформи та реформи органів правосуддя.

"Не роблячи цього, влада дають Росії Путіна зброю. Російська пропаганда адже весь час повідомляє на Заході про те, що влада в Києві нічого не роблять. Сучасна Росія - агресор. Політики повинні називати речі своїми іменами", - сказав він.

Відповідаючи на питання про те, чи можуть успішні українські реформи змінити політику Кремля, Чарнецький підкреслив, що "для Путіна важливий тільки Путін".

"Вибачте, я скажу зараз недипломатично: при будь-яких обставин Путін рятує свій зад. Він хоче приховати той факт, що Росія в політичному плані втратила Україну. Щоб відвернути увагу від своєї поразки, він буде спалювати продовольство, нападати на сусідню країну. Він робить все для того, щоб зберегти підтримку еліт КДБ. Адже саме це середовище зробила з нього спочатку прем'єр-міністра, потім президента, знову прем'єра, а потім - президента", - впевнений політик.

Нагадаємо, напередодні Росія призупинила імпорт продуктів з України та ще 4 країн.