ru ua

Віце-президент "Енергоатому" - акціонер компанії-будівельника енергомосту в Крим, - нардеп

Віце-президент "Енергоатому" - акціонер компанії-будівельника енергомосту в Крим, - нардеп Фото: Олексій Гончаренко (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Віце-президент НАЕК "Енергоатом" Якоб Хартмут володіє акціями російської компанії "Федеральна мережева компанія Єдиної енергетичної системи", яка будувала і зараз експлуатує лінії електропередачі в анексований Росією український Крим.

Про це повідомив депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

"Віце-президент державного "Енергоатому" Хартмут насправді акціонер російського ПАТ "Федеральна мережева компанії Єдиної енергетичної мережі", компанії – яка будувала лінії електропередачі в анексованої Кремлем український Крим. Ще раз: віце-президент державної компанії "Енергоатом" отримує дивіденди від російської компанії, яка допомагає окупації українського півострову. Ви серйозно?" - повідомив Гончаренко.

За словами депутата, остання виплата дивідендів цієї компанії була в лютому 2020 року і віце-президент нашого "Енергоатому" їх отримав.

"Тобто російська компанія заробила на поставках електрики в анексований Крим і прибуток від цих поставок перепав нашому пану Хартмуму з державного "Енергоатому", - пояснив нардеп.

Окрім того, згідно з декларацією Хартмута, він володіє акціями ще декількох російських енергорозподільчих та збутових компаній, що входять в орбіту російського сенатора Олександра Бабакова.

Також він у 2014-2015 році інвестував в цінні папери венесуельської компанії PDVSA, яка знаходиться під санкціями США.

"Як ця людина взагалі могла потрапити на державну службу, я уже не кажу про посаду віце-президента "Енергоатому" з доступом до державної таємниці. Як людині з такими зв’язками з країною-агресором дали право вирішувати у кого купувати ядерне паливо – в американців чи росіян?" - задається питанням Гончаренко.

Факт призначення Хартмута в керівництво "Енергоатома" Гончаренко назвав ганьбою для чинної влади.

"Я розумію, що останні роки занадто часто с приводу і без всі кричали про російських шпигунів і гра про "діточок і вовка" рано чи пізно призводить до того, що на "вовка" уже ніхто не реагує. Але посіпака Кремля по окупації українського Криму в керівництві "Енергоатому" це ганьба для цієї влади як по суті і банкрутство наших АЕС", - підсумував Гончаренко.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна писало, що дефіцит ДП "Гарантований покупець" на кінець року складе 20 млрд грн, а загальний борг на енергетичному ринку досягне 80 млрд грн.