Віце-прем'єр-міністр Великобританії Н.Клегг представив плани уряду з проведення «найглибшої реформи демократії».

 

Віце-прем'єр-міністр Великобританії Нік Клегг представив плани уряду з проведення «найглибшої реформи британської демократії» за майже два століття. Н.Клегг - лідер британської Ліберально-демократичної партії, молодшого партнера в урядовій коаліції,- заявляє, що пропоновані реформи докорінно змінять відносини особи та держави, передає ВВС.

За словами віце-прем'єр-міністра Клегга, їхня головна мета - відновити примат особи над державою і покласти край сповзанню до авторитаризму, яке, на думку нового коаліційного уряду, було притаманне для колишньої влади.

Серед заходів, пропонованих новим урядом:

  • відмова від дуже суперечних планів запровадити обов'язкові посвідчення особи;
  • заборона на зберігання зразків ДНК людей, що не притягалися до кримінальної відповідальності;
  • перегляд порядку використання камер зовнішнього спостереження (понад половини таких камер у всьому світі встановлено в Британії);
  • заборона на взяття відбитків пальців школярів без згоди батьків;
  • припинення роботи бази даних на всіх британських дітей, де зберігаються докладні біографічні та соціальні відомості на кожного з них; вартість створення бази склала понад 220 млн фунтів, доступ до неї мають більше 300 тисяч осіб.

У значній частині це спадщина колишнього уряду, який провів через Парламент близько 3 000 нових законів. Нік Клегг вважає, що подібне «законодавче завзяття» «перетворило звичайних людей на злочинців».

Питання громадянських свобод викликає в Британії гострі суперечки. Хоча дуже багато британців вітають жосткі заходи в боротьбі з тероризмом, немало й тих, що вважає, що загальна підозрілість зайшла надто далеко. Наприклад, фотографування в громадських місцях може розглядатися як потенційно підривна діяльність, що призводить до вкрай неприємних зустрічей фотографів і просто туристів з поліцейськими та приватними охоронцями.

Такі зміни не подобаються мільйонам британців, які ніколи не відчували присутності держави в своєму житті, передає ВВС.

Обговорюється також важливе міжнародне питання - щодо негайної реформи законів про наклеп. Нині британське законодавство дає одне з найширших тлумачень "наклепу", тому багато іноземців приїжджають до Лондона, аби подати на кого-небудь до суду за наклеп: тут набагато простіше виграти таку справу.

Нагадаємо, що саме в британських судах громадянами й резидентами України було вчинено низку позовів проти засобів масової інформації України, і ЗМІ здебільшого програли ці процеси.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся