Вітренко вже займається питанням тарифів на електроенергію для населення, - Шмигаль

Київ, Четвер 24 грудня 2020 15:38
Вітренко вже займається питанням тарифів на електроенергію для населення, - Шмигаль
Фото: Юрій Вітренко (facebook.com)
Автор: РБК-Україна

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував прийняття рішення з ПСО на ринку електричної енергії найближчим часом.

Про це прем'єр сказав на офіційному відкритті ВЛ 750 кВ "Запорізька АЕС - Каховська" у четвер, передає "Інтерфакс-Україна".

"Врегулювання балансу на ринку е/е - це одне з перших завдань, яке отримав новопризначений в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко. Міненерго зараз активно працює з НКРЕКП, проводить розрахунки за ПСО на ринку е/е, розглядає різні моделі. Ми готуємося прийняти це рішення найближчим часом", - заявив він.

Щодо можливого підвищення у 2021 році тарифів на електроенергію для населення прем'єр зазначив, що в рамках відпрацювання моделі ПСО Міненерго і НКРЕКП "прораховують потреба в цьому".

Раніше джерело в уряді повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що Кабінет міністрів на одному з останніх у 2020 році засідань розгляне питання змін моделі ПСО на ринку електроенергії.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 р. Вони становлять 0,9 грн/кВт.ч у перші 100 кВт і 1,68 грн/кВт.ч в інший обсяг місячного споживання, в чотири рази менше, ніж середній тариф в Європі.

За даними Міністерства енергетики, тариф для населення в грудні 2020 року навіть не покриває витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.

Щорічні дотації за заниженими тарифами на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.

Ліквідацію перехресного субсидування на ринку електроенергії підтримав Секретаріат Енергетичного співтовариства та Європейська комісія.

Експерти відзначили, що від рішення по тарифах залежить подальша фінансова підтримка України від МВФ

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся