ua en ru

Кошти уряду України в листопаді оновили десятирічний мінімум

Вхідне сальдо єдиного казначейського рахунку в листопаді 2013 р. оновило десятирічний мінімум, склавши 410 млн грн. Про це повідомила прес-центр Державної казначейської служби України.

Вхідне сальдо єдиного казначейського рахунку в листопаді 2013 р. оновило десятирічний мінімум, склавши 410 млн грн. Про це повідомив прес-центр Державної казначейської служби України.

Зазначимо, дефіцит державного бюджету України за січень-вересень 2013 р. склав 35 млрд 210,9 млн грн. За відповідний період 2012 р. цей показник склав 24 млрд 378 млн грн. Таким чином, дефіцит держбюджету України виріс в 1,4 разу в річному численні.

Така ситуація змусила Президента країни Віктора Януковича переглянути можливість співпраці з МВФ з метою отримання кредитів. МВФ традиційно вимагає підняти ціни на газ для населення і забезпечити вільний курс гривні. Джерела видання "Дзеркало тижня. Україна" повідомили, що Янукович погодився на умови МВФ.

Про невтішний стан справ в українських державних фінансах свідчать і недавні дії міжнародних рейтингових агентств. Так, 21 вересня рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило суверенний кредитний рейтинг України на один ступінь з B3 до Caa1, помістивши його на перегляд з можливістю пониження.

1 листопада служба кредитних рейтингів Standard & Poor's 1 листопада 2013 р. знизила довгострокові суверенні кредитні рейтинги України по зобов'язаннях в іноземній і національній валютах з В до В-. Прогноз зміни рейтингів - "Негативний".

Аналітики Fitch відзначили, що різке зниження золотовалютних резервів України без чіткої стратегії рефінансування боргу негативно позначиться на рейтингу країни.