Угорщина візьме участь у AGRI - газотранспортному проекті Азербайджану, Грузії і Румунії

На саміті, що відбувся сьогодні в Азербайджані, з питань співробітництва в галузі енергетики, прем'єр-міністр Угорщини, а також представники Азербайджану, Румунії та Грузії підписали угоду про участь у здійсненні газотранспортного проекту, в рамках якого природний газ буде постачатися до Південно-Східної і Центральної Європи, передає РБК із посиланням на Reuters.

"Це значний внесок у європейську енергетичну безпеку, а також у поліпшення конкурентного середовища на енергетичному ринку", - сказав представник голови угорського уряду. Угорщина споживає 14 млрд куб. м газу щорічно, причому 80% з них є продуктом російського імпорту.

Нагадаємо, енергетичний проект Azerbaijan - Georgia - Romania Interconnector (AGRI) передбачає транспортування азербайджанського газу газопроводами на Чорноморське узбережжя Грузії, де цей газ буде скраплювати на спеціальному терміналі, після чого танкерами постачатися на термінал у румунському порту Константа. Далі зріджений газ перетворюватиметься в стан природного і з використанням наявної на території країни інфраструктури експортуватися в інші європейські держави, у тому числі до Угорщини.

За попередніми оцінками, реалізація даного проекту обійдеться сторонам у 1,2-4,5 млрд євро - в залежності від потужності терміналів, яка може становити 2-8 млрд куб. м газу на рік. Як очікується, будівництво займе два роки.

Разом з тим, як випливає з зроблених раніше заяв Міністерства розвитку та Міністерства закордонних справ Угорщини, інтерес уряду до даного проекту аж ніяк не означає відмови від участі в проекті газопроводу Nabucco, який залишається для країни пріоритетним.
Нагадаємо, Азербайджан, Грузія і Румунія підписали сьогодні угоду про створення спільного підприємства у рамках проекту AGRI. Угода була підписана між Держнафтокомпанією Азербайджану (ДНКАР), Нафтогазової корпорацією Грузії і румунської Romqaz, кожна з яких отримає по 33%. СП буде функціонувати в Бухаресті і займеться регулюванням робіт з підготовки техніко-економічного обгрунтування та пошуком необхідних інвестицій.

Nabucco - проектований магістральний газопровід протяжністю 3,3 тис. км, який піде в обхід Росії з Центральної Азії в країни Євросоюзу, перш за все до Австрії і Німеччини. Його проектна потужність - 26-32 млрд куб. м газу на рік. Спочатку проект трубопроводу Nabucco, представлений в 2004 р., передбачав постачання газу з родовищ Ірану в Перській затоці. У 2006 р. у зв'язку з конфліктом навколо іранської ядерної програми було прийнято рішення змінити проект таким чином, щоб мати можливість постачати газ із Туркменії, Узбекистану та Азербайджану. Учасниками проекту Nabucco є OMV Gas GmbH (Австрія), Botas (Туреччина), Bulgargaz (Болгарія), SNTGN Transgaz S.A. (Румунія), MOL Natural Gas Transmission Company Ltd. (Угорщина), RWE (Німеччина). Кожен з учасників має рівними частками - по 16,67%. Як очікується, витрати на будівництво можуть становити 10 млрд євро. Члени консорціуму сподіваються, що проект буде запущений в кінці 2014 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся