Угорщина поскаржилася ОБСЄ, ООН і ЄС на мовну статтю українського закону про освіту
На думку угорського уряду, новий закон утискатиме права угорської меншини в Україні
Угорщина звернулася до генсека ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин та чинного голови ОБСЄ, верховного комісара ООН із прав людини і комісара ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства зі скаргою на статтю про мову в новому законі України про освіту. Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Видання зазначає, що у листі угорський уряд звертає увагу міжнародних організацій на ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту, який, на думку Будапешта, утискатиме права угорської меншини в Україні.
Як заявив міністр МЗС Угорщини Петер Сіярто на прес-конференції в Будапешті, його країна також просить вжити невідкладних заходів, щоб цей закон не набув чинності.
Раніше повідомлялося, що глава МЗС Угорщини викликав у зв’язку із зазначеним законом посла України Любов Непоп.
Утім, пояснення українського дипломата, як і попередні заяви міністра закордонних справ України Павла Клімкіна про те, що угорці за національністю, які живуть в Україні, як і представники інших нацменшин, повинні володіти українською державною мовою, не задовольнили угорську сторону.
"Ці пояснення я вважаю цинічними і неправедними, які не підтверджують правомірність ситуації", - заявив Сіярто.
Нагадаємо, президент Молдови Ігор Додон розкритикував ухвалену Верховною Радою освітню реформу і закликав Україну переглянути свою нову політику щодо національних меншин.