Венеціанська комісія не згодна з вимогою Угорщини щодо мови навчання в Україні

Венеціанська комісія не згодна з вимогою Угорщини щодо мови навчання в Україні
Фото: Венеціанська комісія (coe.int)

У комісії вважають двомовне навчання перевагою

Венеціанська комісія не вважає справедливою вимогу Угорщини залишити в Україні можливість навчання виключно угорською мовою. Про це сказав секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт у інтерв’ю "Європейській правді".

У комісії вважають, що навчання двома мовами є перевагою.

"Ні, ми не поділяємо цю позицію. Ми вважаємо, що держава може перейти від суто угорськомовної системи до змішаної, за якої частину годин буде викладання угорською, частину - українською. Понад те, це навіть краще для самих учнів, якщо вони будуть отримувати навчання двома мовами", - сказав Маркерт.

Водночас представник Венеціанської комісії підкреслив, що поки немає гарантій для мов меншин, критика угорців обґрунтована.

Він додав, що необхідно, щоб підзаконні акти встановили ці гарантії.

"Водночас державна мова також має викладатися у достатньому обсязі, зокрема, щоби людина мала можливість інтегруватися, була конкурентною на ринку праці, а для цього потрібно добре говорити українською, а не лише угорською. Але саме по собі двомовне навчання - це перевага", - сказав Маркерт.

Нагадаємо, Угорщина назвала дві умови, необхідні для вирішення проблеми з Україною щодо закону "Про освіту": не повинно бути відібране жодне право угорської меншини; закарпатські угорці повинні підтвердити згоду на зміни в законі.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся