Венесуелу звільнили від сплати 1,4 млрд доларів на користь ExxonMobil

Венесуелу звільнили від сплати 1,4 млрд доларів на користь ExxonMobil
Фото: Венесуела

Венесуела не зобов'язана виплачувати Exxon Mobil 1,4 млрд доларів

Міжнародний центр по врегулюванню інвестиційних спорів Світового банку частково скасував винесене в 2014 році рішення, і звільнив влада Венесуели від обов'язку виплачувати нафтовій компанії ExxonMobil 1,4 млрд доларів. Про це повідомляє Reuters.

"Ми завжди були впевнені в своїй правоті і дуже раді тому, що комітет по анулюванню погодився з нами", — заявив юрист Джордж Кахал, представляє інтереси уряду Венесуели.

У постанові Центру йдеться лише про часткове скасування попереднього рішення, проте точна сума анульованого штрафу не називається.

Наголошується, що в 2007 році влада Венесуели ухвалила рішення про націоналізацію компанії, що займалася освоєнням нафтового родовища Cerro Negro в районі річки Оріноко. В результаті націоналізації ExxonMobil втратила частку у 41,67% проекту, яка належала її "дочці" Mobil Produccion e Industrializacion de Venezuela Inc.,яка також виступала оператором проекту.

У тому ж році ExxonMobil оскаржила рішення венесуельської влади в Центрі, і в 2014 році той виніс рішення про стягнення з Венесуели на користь ExxonMobil 1,6 млрд доларів. Проте влада Венесуели оскаржила це рішення і зуміла домогтися його перегляду.

Нагадаємо, раніше ООН позбавила Венесуели права голосу через заборгованість по членським внескам в 24 млн доларів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся