У Венесуелі сьогодні обирають конституційну асамблею

НовиниПолітика    30.07.2017 - 09:53
Фото: Ніколас Мадуро (kremlin.ru)
Фото: Ніколас Мадуро (kremlin.ru)

Близько 70% венесуельців виступають проти конституційної реформи

У Венесуелі сьогодні, 30 липня 2017 року, проходять ініційовані президентом Ніколасом Мадуро вибори до конституційної асамблеї. Цей орган повинен буде внести зміни до конституції країни, передає DW.

Зазначено, що право голосувати мають близько 19,4 мільйона осіб, однак опозиція закликає населення бойкотувати вибори, оскільки вважає, що президент збирається переписати конституцію під себе. За попередніми даними, близько 70% венесуельців виступають проти конституційної реформи.

Очікується, що з 545 членів конституційної асамблеї 364 представлятимуть місцеві громади, а серед кандидатів від громад велика кількість членів правлячої Соціалістичної партії.

Проведенню голосування передувало посилення заходів безпеки: з 21 липня - за 10 днів до виборів, а не за три, як раніше - на вулиці вийшли патрулі військовослужбовців. Із п'ятниці, 28 липня, в країні заборонили будь-які вуличні маніфестації. Порушників можуть ув'язнити на термін від п'яти до десяти років.

Однак, навіть попри заборону, протести в країні продовжилися, хоч і за помітно меншої кількості протестувальників. Учасники протестів у Венесуелі вимагають проведення дострокових виборів президента, повного відновлення прав парламенту і початку процесу відновлення економіки країни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час протестів у Венесуелі загинув поліцейський, а загальна кількість жертв у ході сутичок протестувальників із поліцією за останні кілька місяців досягла 113 осіб.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top