ua en ru

ВАСУ змушений зупинити свою роботу у зв'язку з відсутністю фінансування.

У зв'язку з відсутністю коштів на відправлення поштової кореспонденції, оплати послуг, закупівлі паперу та дисків Вищий адміністративний суд України змушений зупинити свою роботу. Про це сказано у заяві суду, оприлюдненій його прес-службою.

До сьогоднішнього дня ВАСУ здійснював відправлення поштової кореспонденції в борг. Проте зараз "Укрпошта" відмовляється надавати свої послуги у зв'язку із заборгованістю. За жовтень вона складає близько 62 тис. грн.

Cитуація із фінансуванням усіх адміністративних судів є критичною, про що керівництво ВАСУ та органи суддівського самоврядування неодноразово повідомляли Президента України, Кабінет міністрів та Верховну Раду. Цього року таких звернень було близько 30, проте становище з фінансуванням так і не змінилося.

У заяві ВАСУ зазначено, що у 2009 р. до суду надійшло більше 50 тис. касаційних скарг, здійснено касаційний перегляд у 25 тис. справ. Щоденно ВАСУ відправляє близько 3 тис. одиниць кореспонденції (ухвал, постанов, судових справ, повісток-повідомлень тощо) і затримання її відправлення навіть на один день створює серйозні проблеми із розглядом скарг та призводить до порушення процесуальних строків.

"У той час коли в Україні розпочався виборчий процес, де адміністративним судам процесуальним кодексом відведено надзвичайно важливу роль, суди не мають коштів навіть на відправлення поштової кореспонденції", - сказано у заяві ВАСУ.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд України, відповідно до частини 11 статті 176 Кодексу адміністративного судочинства України, під час виборів Президента України виступатиме в якості суду першої і останньої інстанції у випадку оскарження їх результатів.