ua ru

ВАСУ підтвердив своє рішення у справі про результати виборів у 59-му окрузі

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) відмовився задовольнити клопотання програвшого вибори кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №59 (Донецька область) Валентина Манько про перегляд попереднього рішення ВАСУ в силу нововиявлених обставин. Про це йдеться в постанові суду.

ВАСУ також не задовольнив аналогічну заяву членів окружної комісії 59-го округу, які брали участь у вивезенні протоколів в ніч з 30 на 31 жовтня і потім відсторонених ЦВК від посади за грубе порушення виборчого процесу.

Законних підстав для перегляду своїх попередніх рішень суд в ході обох засідань не виявив.

"Рішення суду є і доведеться його враховувати",- сказав Роман Бабій, представник Валентина Манько і за сумісництвом представник 3-х членів комісії по одному з заяв.

Сергій Кравець, представник вигравшого вибори кандидата в депутати Сергія Сажка, зазначив, що вимоги сторони Манько безпідставні, а вся лінія більше була схожа на останню соломинку для сторони, що програла.

"Суд прийняв, на мою думку, логічне рішення, тому що, як було зазначено в ході судового засідання, жодної підстави для скасування рішення ВАСУ від 20 листопада, передбаченого кодексом про адміністративне судочинство, ця заява не містить. Чекаємо перерахунку ЦВК", - прокоментував рішення голова ОВК 59-го округу Руслан Богданов.

У постанові суду йдеться, що рішення остаточні і оскарженню не підлягають.

Нагадаємо, раніше Валентин Манько оскаржував результати виборів у Запорізькому окружному адміністративному суді та у Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді. Суди обох інстанцій відмовили у задоволенні його вимог про визнання виборів недостовірними. Після цього вже в ВАСУ Манько вимагав від ЦВК визнання результатів виборів в окрузі недостовірними, водночас наполягаючи на тому, щоб ЦВК затвердила результати на підставі іншого протоколу, за даними якого саме Манько є переможцем. Колегія суддів ВАСУ на засіданні 20 листопада року відмовилася визнавати "версію" протоколу переможеного кандидата, а також зобов'язала ЦВК встановити результати виборів в окрузі на підставі документів, наданих окружною комісією.

Як повідомлялося раніше, переможцем виборів у прифронтовому 59-му окрузі був визнаний мер міста Курахове Сергій Сажко, що набрав 30,49% голосів виборців. Розрив між ним і заступником командира батальйону Дніпро-1, якого підтримує "Правий сектор", Валентином Манько склав близько 3 тис. голосів.