ru ua

Вашингтон ввів санкції проти трьох іноземних компаній за угоди з Іраном

Вашингтон ввів санкції проти трьох іноземних енергетичних компаній за угоди з Іраном, передає Reuters. Зокрема, під дію санкцій потрапила китайська державна Zhuhai Zhenrong Corp., що є одним з найбільших постачальників нафтопродуктів в Іран, а також енергетична компанія FAL Oil Company Ltd, що базується в ОАЕ. і сінгапурська Kuo Oil Pte Ltd.
"Відповідно до введених санкцій, компанії позбавляються права отримання американської ліцензії на експорт, фінансування

Експортно-імпортного банку США і кредитів на суму більше 10 млн дол., що надаються американськими фінансовими установами", - говориться в заяві Держдепартаменту США.

За даними, отриманим наглядовими органами США, компанія Zhuhai Zhenrong виступала в ролі посередника при здійсненні угод на поставку в Іран бензину на суму понад 500 млн дол. у період з липня 2010 р по січень 2011 р. Компанію Kuo Oil Pte американські фахівці викрили в поставках до Ірану нафтопродуктів на суму понад 25 млн дол. в 2010-2011 рр., в той час як FAL Oil Company від аналогічних угод з Тегераном отримала більше 20 млн дол.

Нагадаємо, 1 січня 2012 р. Президент США Барак Обама затвердив оборонний законопроект, до якого увійшли нові суворі санкції проти Ірану. Згідно з новим законодавством, США припиняють усі операції з фінансовими інститутами та компаніями, які так чи інакше співпрацюють з Центробанком Ірану. Закон спрямований головним чином на скорочення доходів Тегерана від торгівлі нафтою.

Відносно Ірану діють односторонні санкції США, Великобританії і Канади, спрямовані проти енергетичного і фінансового секторів іранської економіки. При цьому влада Франції підтримує введення нових, "безпрецедентних" санкцій, у тому числі заморожування активів Центрального банку Ірану, а також призупинення закупівлі іранської нафти. Напередодні влада Японії висловили готовність скоротити імпорт іранської нафти.

Причиною нових санкцій стала доповідь Міжнародної організації з атомної енергії (МАГАТЕ), в якій йшлося, що Іран до 2003 р. вів роботи, спрямовані на створення ядерної зброї, і що така діяльність може вестися і до цього дня. США, Ізраїль і низка країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер.