ru ua

Вашингтон і політичні еліти повинні переглянути своє ставлення до української кризи, - Медведчук

6 травня Вікторія Нуланд заявила, що президентські вибори в Україні перебувають у сфері інтересів національної безпеки США", таким чином, з точки зору Вашингтона, вибори глави української держави більше не є виключним і суверенним правом українського народу. Про це заявив лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук

"Очевидно, що подібна заява з вуст офіційного представника Державного департаменту США в будь незалежній країні було б розцінено як грубе втручання у внутрішні справи, але не в Україні: тут знову зробили вигляд, що "не помітили" репліки пані Нуланд", - зазначив політик.

Медведчук нагадав, що свого часу українська влада також відмовчувалася і з приводу "нуландгейта". "В лютому 2014 року в ЗМІ з'явилася запис телефонної розмови Вікторії Нуланд з послом США Джеффрі Пайеттом під час якого політики обговорювали кандидатури на посаду прем'єра України. Як показали подальші події, побажання пані Нуланд в Києві не лише врахували, але і слухняно виконали", - підкреслив лідер руху.

За словами політика, з кожним днем з вуст високопоставлених американських дипломатів, політиків та експертів все частіше звучать заклики до президента США Бараку Обамі активніше втручатися в українські справи.

"Відомий американський журналіст і публіцист Роберт Перрі переконаний, що це викликано викривленим уявленням про те, що відбувається в Україні. Роберт Перрі вважає, що для виходу з кризи Обамі необхідно скористатися прикладом Джона Кеннеді, який у розпал "холодної війни" розпочав діалог з Микитою Хрущовим про зниження міжнародної напруженості", - додав Медведчук.

"Від того, чи готові Вашингтон і "політичні та мультимедійні еліти" переглянути своє ставлення до української кризи, залежить не тільки демократичність і легітимність майбутніх виборів в Україні, але і створення реальних передумов для врегулювання кризи у Східній Європі". - резюмував він.