Валлонія продовжує блокувати вільну торгівлю між ЄС і Канадою

НовиниЕкономіка    22.10.2016 - 02:45
Фото: бельгійський регіон знову заблокував угоду Євросоюзу з Канадою
Фото: бельгійський регіон знову заблокував угоду Євросоюзу з Канадою

У Канаді вважають, що Євросоюз зараз не здатний укласти угоду навіть з країною з європейськими цінностями

Після багатогодинних переговорів керівникам Євросоюзу не вдалося підготувати до підписання з Канадою Всеосяжної угоди про торговельно-економічне співробітництво (CETA), її, як і раніше, блокує бельгійський регіон Валлонія. Про це повідомив Euronews.

Міністр торгівлі Канади Христя Фріланд заявила після переговорів у Брюсселі, що через внутрішньоєвропейські розбіжності, Євросоюз зараз не здатний до підписання міжнародних угод.

"Для мене і для Канади очевидно, що Євросоюз не здатний укласти міжнародну угоду навіть з країною з європейськими цінностями, такою як Канада. Канада розчарована, я особисто дуже розчарована", - сказала Фріланд.

У Валлонії заявили, що не готові поки допустити угоду з Канадою, яка, за словами представника цього регіону, вигідна підозрілому заокеанського бізнесу.

"На цьому етапі документ для нас це ще недостатній. Ми чітко заявляємо вже протягом року, що у нас претензії до арбітражного механізму, який може бути використаний транснаціональними компаніями, що працюють в Канаді. Вони не є насправді канадськими компаніями. Ми вважаємо, що досягнутий прогрес недостатній", - зазначив глава адміністрації Валлонії Поль Маньет.

У свою чергу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловив надію, що угода все-таки буде схвалено усіма національними і регіональними парламентами.

Він розраховує, що її вдасться підписати на саміті ЄС-Канада 27 жовтня.

Нагадаємо, минулого тижня парламент бельгійського регіону Валлонія вирішив не надавати права уряду Бельгії на підписання угоди про торговельно-економічне співробітництво Європейського союзу та Канади.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
ЄС посилює охорону зовнішніх кордонів для скасування контролю всередині Шенгенської зони ЄС може вимагати від Британії погасити 20 млрд євро боргу з-за Brexit
On Top