ru ua

У Києві скасовано річні та квартальні проїзні квитки, - розпорядження КМДА.

У Києві скасовано річні та квартальні проїзні квитки, обмежено до 50 кількість поїздок, яку можна придбати на пластикову безконтактну картку, а також обмежено термін дії цієї картки до шести місяців із дати придбання або останнього поповнення незалежно від кількості невикористаних поїздок. Причому, вартість невикористаних поїздок, що залишилися на пластиковій безконтактній картці, термін дії якої закінчився, не повертається. Заставна вартість пластикової безконтактної картки складає 7 грн. Про це йдеться в розпорядженні Київської міської державної адміністрації (КМДА) № 1277 від 12 листопада 2009 р. "Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху", опублікованому сьогодні, 10 грудня 2009 р., у муніципальній газеті "Хрещатик".

Відповідно до розпорядження № 1277, в проїзних квитках на термін дії (півмісяця та місяць) кількість поїздок не обмежується. Вартість таких проїзних залишатиметься на рівні: на один вид наземного транспорту - 80 грн, на метро - 95 грн; на два види наземного транспорту - 130 грн, на один вид наземного транспорту і метро - 150 грн; на три види наземного транспорту - 160 грн; на три види наземного транспорту і метро - 230 грн. Для студентів вартість цих проїзних становитиме половину, а для школярів - чверть ціни. У вартості проїзних квитків, крім виготовлених на основі пластикових безконтактних карток, врахована вартість виготовлення карток.

Згідно із розпорядженням № 1277 визнано таким, що втратило чинність, розпорядження КМДА від 28 січня 2009 р. № 90 "Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху".

Розпорядження набирає чинності із моменту його оприлюднення.

Нагадаємо, у вересні ц.р. Антимонопольний комітет України (АМКУ) просив КМДА утриматися від скасування річних і квартальних проїзних на проїзд у метро і наземному громадському транспорті до завершення перевірки економічної обґрунтованості цього наміру.

На початку серпня КМДА підготувала проект свого розпорядження про скасування річних і квартальних проїзних. Проект також передбачає скасування сполучених місячних проїзних на проїзд у метро і наземному транспорті й обмеження кількості поїздок у місячному проїзному на метро 70-ма поїздками.

КП "Київський метрополітен" і КП "Київпастранс" розраховують на додатковий прибуток розміром 115,6 млн грн на рік після скасування річних і квартальних проїзних.