ru ua

В Японії радіоактивна вода в підземній водоймі на "Фукусімі-1" піднялася вище непроникних перегородок

В Японії радіоактивна вода в підземній водоймі на АЕС "Фукусіма-1" піднялася вище споруджуваних непроникних перегородок, що збільшує ймовірність додаткових витоків зараженої субстанції в океан, повідомляє Reuters з посиланням на японські ЗМІ.

В Японії радіоактивна вода в підземній водоймі на АЕС "Фукусіма-1" піднялася вище споруджуваних непроникних перегородок, що збільшує ймовірність додаткових витоків зараженої субстанції в океан, повідомляє Reuters з посиланням на японські ЗМІ.

Як передала японська преса з посиланням на інформацію, озвучену напередодні на нараді робочої групи з дезактивації місцевості навколо АЕС, радіоактивна ґрунтова вода може вилитися на поверхню протягом трьох тижнів.

За неофіційними даними, представники компанії - оператора електростанції Tokyo Electric Power (TEPCO) заявили на нараді робочої групи, що обладнання для викачування підземної зараженої води буде готове до роботи в кінці серпня 2013 р. При цьому японські ЗМІ зазначають, що поки не ясно, де TEPCO буде зберігати викачану воду. На сьогоднішній день радіоактивною водою заповнено більше 85% ємностей TEPCO, заготовлених під ці цілі.

TEPCO закачує під землю спеціальну хімічну речовину, яка при застиганні утворює заслінки, що перешкоджають виходу ґрунтових вод з природних резервуарів.

У липні 2013 р. ТЕРСО вперше з моменту аварії на "Фукусімі" у березні 2011 р. відкрито визнала факт витоку радіоактивної води в Тихий океан. Водночас представники ТЕРСО підкреслили, що забруднення ґрунтових вод радіоактивними речовинами лише обмежено впливає на рівень забруднення вод океану і не представляє собою серйозної загрози, а своє замовчування витоків пояснили тим, що не хотіли "хвилювати громадськість" доти, поки їх фахівці не переконалися в істинній наявності проблем.

Як повідомлялося, радіоактивна вода зібралася в підземній порожнині, розташованій з боку океану під будівлею машинного залу другого енергоблоку станції ще в березні 2011 р., коли сталася катастрофа.

Читайте також: Біля АЕС "Фукусіма-1" виявлено підземний водойму з 5 тис. т радіоактивної води

У березні 2011 р. в Японії стався землетрус магнітудою 9,0, після чого на узбережжі країни обрушилося цунамі. Жертвами удару стихії стали близько 20 тис. осіб. Крім того, природні катаклізми викликали аварію на АЕС "Фукусіма-1", де сталося кілька вибухів і витік радіації. Сьогоднішній стан атомної електростанції фахівці розцінюють як стабільний, проте для повного демонтажу пошкодженого реактора будуть потрібні десятки років і мільярди доларів. Експерти говорять про те, що на повну ліквідацію наслідків аварії піде близько 40 років.